Back to ŚREDNIE PSY

Witek

WITEK P 58/04/22
PRZYBLIŻONA DATA UR. 2017
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD KWIECIEŃ 2022

Kategoria:

Opis

Witek został oddany do okna życia i tak trafił do krakowskiego schroniska. Pozornie niczym szczególnym się nie wyróżnia spośród psiej braci, jednak to tylko pozory. Nasz czterołapy podopieczny ma za sobą dramatyczne zdarzenia. Był pod opieką osoby, która nadużywała alkoholu, co ostatecznie doprowadziło ją do śmierci pod kołami samochodu. Witek towarzyszył opiekunowi podczas upadku i skoczył za nim pod koła. Na szczęście psiakowi nic się nie stało. Tak Witek trafił do schroniska, jednak odtąd źle reaguje na osoby pod wpływem alkoholu.

W schronisku Wituś dał się poznać jako przemiły psiak spragniony spacerów i obecności człowieka. Bardzo ładnie spaceruje na smyczy, zupełnie na niej nie ciągnąc, a podczas przechadzki od czasu do czasu dopomina się pieszczot, kładąc się na plecach i wystawiając swój brzuszek do głaskania. Od tymczasowej opiekunki dowiedzieliśmy się, że psiak potrafi sam zostawać w domu. Oprócz tego ten zwyczajny nadzwyczajny psiak zna podstawowe komendy takie jak: „siad”, „podaj łapę” czy „waruj”. W schronisku Witek bardzo dobrze dogaduje się z innymi psami, a wcześniej zamieszkiwał także z trzema kocimi towarzyszami i był z nimi na przyjacielskiej stopie, a właściwie łapie. 😉

Witek powinien trafić do mieszkania lub domu, gdzie ogrodzenie będzie dostatecznie wysokie, ponieważ psiaczek wykazuje nadzwyczajne zdolności wspinaczkowe. Mamy nadzieję, że Wituś wyczerpał już limit życiowych dramatów i znajdzie dom, który stanie się dla niego bezpiecznym schronieniem na całe życie.

Kontakt do wolontariusza: 601 976 965; 602 421 594