Back to ADOPTOWANE

Wiktor

WIKTOR P 17/03/19
PRZYBLIŻONA DATA UR. 2007 r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
RASA: OWCZAREK NIEMIECKI MIX
KASTRACJA: NIE
W SCHRONISKU OD MARCA 2019 r.

Kategoria:

Opis

Wiktor to starszy około 12-letni psiak w typie owczarka niemieckiego. Został znaleziony, więc nie wiemy nic o jego przeszłości. Gdy trafił do schroniska był bardzo zaniedbany. Wiktor jest psem przyjaznym, na początku trochę nieśmiałym, jednak po zapoznaniu z nową osobą otwiera się i głaskanie sprawia mu przyjemność.

Wiktor większość czasu przesiaduje w zewnętrznej części boksu, gdzie widząc przechodzących ludzi ożywia się i chce zwrócić na siebie uwagę 🙂 Z utęsknieniem wypatruje swojego nowego człowieka, który już nigdy go nie zostawi. Mimo swojego wieku Wiktor nie ma problemów ze stawami biodrowymi i porusza się sprawnie. O szczegóły dotyczące jego zdrowia można pytać w schroniskowym ambulatorium.

Psiak bardzo ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie i spaceruje raczej powoli. Nie wyrywa się do innych psów, przechodzi obok nich obojętnie. Zna komendę „siad” i chętnie ją wykonuje. Przy podawaniu smakołyków Wiktor odruchowo próbuje „chapać” smaczka a przy okazji rękę, jednak nie jest to agresja – po prostu jak na seniora przystało ma swoje zwyczaje, których ciężko go oduczyć, jednak z odrobiną cierpliwości na pewno byłoby to możliwe 🙂 Podczas wyczesywania Wiktor jest bardzo cierpliwy i nie sprzeciwia się. To naprawdę cudowny psi senior, który zasługuje, aby swoją psią emeryturę spędzić u boku kochającego człowieka.

Kontakt do wolontariusza: 530-189-280 lub ‭‭790-231-318‬