Back to ADOPTOWANE

Wiewiór

P 128/05/18
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2015
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: MAJ 2018

Kategoria:

Opis

Wiewiór to bardzo energiczny, dynamiczny, żywiołowy i aktywny psiak dużych rozmiarów o niesamowitym spojrzeniu i pięknej sierści. Został znaleziony i nikt się po niego nie zgłosił.

W stosunku do człowieka jest niezwykle miły i urokliwy. Nie przejawia agresji i bardzo ceni sobie kontakt z opiekunem. Jest radosny, niezmiernie cieszy się, gdy wolontariusz przychodzi zabrać go na spacer. Na smyczy zdarza mu się pociągnąć, jednak przy dalszej pracy nad tym nawykiem z pewnością wiele można by osiągnąć. W relacji z człowiekiem nie sprawia żadnych problemów: słucha się opiekuna, jest grzeczny i posłuszny.

Na wybiegu, po paru minutach spędzonych na swobodnym brykaniu, uwielbia aportować piłeczki, bardzo ładnie je przynosząc. Może wtedy choćby w małym stopniu spożytkować pokłady energii, której ma co niemiara. Uwielbia spacerować i poznawać świat.

Problemem jest jego nastawienie do innych psów. Zupełnie ich nie toleruje i jest w stosunku do nich bardzo agresywny. W takich sytuacjach, podczas furii, która temu towarzyszy, może mu się zdarzyć przekierowanie agresji na przytrzymującego go człowieka.

Najlepszy dla Wiewióra byłby dom z ogrodem. Przyszły opiekun musi zdawać sobie sprawę, że należy popracować nad odpowiednim ułożeniem pieska, a także zapewnić mu sporą dawkę ruchu i dać dużo miłości, bo to pies, który kocha i zasługuje na wspaniały dom, a niestety schronisko nie jest w stanie dać mu tego, czego potrzebuje.

Kontakt do wolontariusza: 512 24 15 28