Back to ŚREDNIE PSY

Wietnam

WIETNAM P 79/04/24
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2019
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU: OD KWIETNIA 2024

Kategoria:

Opis

Wietnam to 5-letni, uroczy niskopodłogowiec oddany do okna życia.

Część swojego życia (o ile nie większość lub całość) spędził na łańcuchu. Pomimo tego dał się poznać jako bardzo pogodny i łagodny w stosunku do człowieka kundelek. Jest grzeczny podczas ubierania sprzętu spacerowego, a sam spacer z nim jest czystą przyjemnością!

Wietnam grzecznie spaceruje na smyczy, nie ciągnie, dostosowuje tempo do opiekuna, będąc przy tym bardzo kontaktowym.

Lubi smaczki i głaskanie oraz potrzebuje „standardowej” dawki ruchu. Świetnie nada się więc dla osób, które nie prowadzą bardzo aktywnego trybu życia i chcą mieć w domu psiego przyjaciela, który chętnie pójdzie na spacer (dużo przy tym wąchając!), ale zapewne będzie także znakomitym towarzyszem podczas leniwych dni na kanapie 🙂

Ze względu na swoją „łańcuchową” przeszłość Wietnam nie ma dobrze odrobionych lekcji w zakresie socjalizacji z innymi zwierzakami. O ile na spacerach bardzo często nie zwraca większej uwagi na mijane/towarzyszace mu podczas spaceru psiaki (przy zachowanym dystansie), o tyle w bezpośrednim kontakcie może się nie dogadać z innymi psami. Wietnam najlepiej czułby się zatem jako jedyny pies w domu. Nowi opiekunowie mogą jednak pracować nad jego interakcjami z innymi psami.

Ze względu na adopcję psa z trudną przeszłością, przyszli opiekunów muszą jednak zachować ostrożność np. w przypadku kontaktu z dziećmi, gdyż nie mamy wiedzy, jak na nie reaguje i gdzie dokładnie są jego granice. Do tej pory nie doznał bowiem wystarczającej opieki i poczucia bezpieczeństwa ze strony człowieka, na które absolutnie zasługuje!

Wietnam prawdopodobnie ma też problem ze słuchem. Jak każdy psiak świetnie nadrabia innymi zmysłami jak węch czy wzrok oraz urokiem osobistym ☺️. Trzeba jednak mieć na uwadze, że może nieszczególnie reagować na wypowiedziane do niego słowne komunikaty.

Wietnamek poleca się do adopcji, a my zapraszamy na umawianie spacerów zapoznawczych 🙂

Kontakt do wolontariusza: 792 039 702