Back to ADOPTOWANE

Western

WESTERN P 102/01/22
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2020
ROZMIAR: DUŻY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: STYCZNIA 2022

Kategoria:

Opis

Western to wielki, ok.1,5-roczny, pogodny psiak w typie owczarka podhalańskiego.

Do schroniska trafił bardzo zaniedbany, brudny, z ogromną ilością dredów. Podejrzewamy, że musiał błąkać się dłuższy czas. Wydaje się, że jeśli miał wcześniej właściciela, to raczej nieszczególnie o niego dbającego.

Szczęśliwie Western jest psem wielkiego serca i urazy do gatunku ludzkiego nie chowa. Z ogromną radością wita wszystkich. Jest psiakiem o łagodnym i przyjaznym usposobieniu. Należy również do amatorów przytulania i drapania. Sam szuka kontaktu z człowiekiem.

Podczas spacerów całkiem ładnie chodzi na smyczy. Jak przystało na wielkiego psiaka nie jest sprinterem, lecz w chwilach ekscytacji pokusi się czasem o trucht 😉. Wykazuje zainteresowanie innymi psami, nie ma w nim agresji, jest zaciekawienie i chęć kontaktu. Stosunek do kotów nie jest znany.

Nieco mniej pewności Western okazuje w pierwszym kontakcie z mężczyznami. Pozyskanie jego zaufania nie zajmuje jednak długo, wystarczy chwila cierpliwości🙂.

Spacery z tym wielkoludem to czysta przyjemność w nieśpiesznym tempie, okraszona dużą ilością przytulania. Western nie wykazuje na dzień dzisiejszy problemów behawioralnych.

Wszystkich fanów psów dużych, poczciwych i uczuciowych zapraszamy na spacer zapoznawczy. Od razu lojalnie uprzedzamy, że Western jest jedyny w swoim rodzaju i nie mamy dwóch takich egzemplarzy w schronisku, więc kto pierwszy ten lepszy…😉

Kontakt do wolontariusza: 663430267