Back to DUŻE PSY

Wento

WENTO P 130/01/21
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2014
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU: OD STYCZEŃ 2021
RASA: AMSTAF MIX

Kategoria:

Opis

Wento to pięknie zbudowany i ślicznie umaszczony pies w typie amstaffa, który trafił do krakowskiego schroniska w wyniku interwencji inspektorów KTOZ. Został odebrany właścicielowi, ponieważ ten nie radził sobie z opieką nad psem, a ostatecznie opiekun zrzekł się praw do niego.

Wento to pies bardzo przyjazny i wesoły w kontakcie z ludźmi, bardzo lubi zabawy i pieszczoty ze strony swych nowych opiekunów – wolontariuszy. Bardzo łatwo zaprzyjaźnia się z nowymi osobami, nie przejawiając najmniejszych oznak agresji.

Zupełnie odmiennie wygląda jego zachowanie w stosunku do innych zwierząt. Bardzo irytuje się na widok napotkanych psów i kotów. Wiemy również, że lubi zapolować na jeże. Najbardziej denerwuje się na widok małych psów, które budzą w nim dużą agresję. Niestety w poprzednim domu atak na takiego małego psa zakończył się tragicznie.
Poszukujemy dla niego domu bez innych zwierząt. Nowi opiekunowie powinni też zadbać o aktywność Wenta, gdyż jako młody pies potrzebuje sporej dawki ruchu. Bardzo lubi długie spacery i zabawy ze swoim opiekunem. Mieszkał w mieszkaniu, jest nauczony zachowywania czystości i potrafi nawet spać na kanapie 🙂

Wento w odpowiednich rękach będzie wspaniałym towarzyszem i kompanem.

Kontakt do wolontariusza: 601 446 752