Back to ŚREDNIE SUKI

Wanda

WANDA P 100/03/22
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2021
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD MARCA 2022

Kategoria:

Opis

Wanda to urocza, około roczna suczka, która przyjechała do nas z Ukrainy. Na razie jest jeszcze bardzo przestraszona i przytłoczona nową sytuacją, ale robi szybkie postępy. Początkowo nie chciała wychodzić na spacery, teraz dzielnie oddala się coraz bardziej od swojego boksu, chętnie węszy i odkrywa nowe tereny. Dużo pewniej czuje się w towarzystwie drugiego psa. U nas mieszka z trzema innymi suczkami, więc z całą pewnością dogadałaby się z psim (i zapewne też kocim) rezydentem.

Kiedy Wanda czuje się bezpiecznie i spada u niej poziom stresu, okazuje się, że jest bardzo radosna i skłonna do zabawy. Szybko otwiera się na ludzi, uwielbia przytulanie i głaskanie. Chętnie wskakuje na kolana wolontariuszy i rozdaje buziaki. Nawet pod wpływem silnego strachu nie wykazuje agresji, lecz woli się wycofać. Przyjmuje postawę opiekuńczą wobec suczki, z którą dzieli boks: zasłania ją własnym ciałem przed strasznymi szelkami i smyczami, a na spacerach ciągle sprawdza, jak sobie radzi i czy przypadkiem nie dzieje jej się krzywda 

Nowi opiekunowie będą musieli liczyć się z faktem, że jest to pies lękliwy, dla którego każdy spacer jest dużym przeżyciem! Robi ogromne postępy, ale na pewno zajmie jej jeszcze trochę czasu, zanim w pełni się rozluźni na spacerach. Wanda zostanie z naszej strony wyposażona w specjalne szelki antyucieczkowe, żeby zapobiec sytuacji, w której spanikuje na widok tramwaju lub z powodu głośnego dźwięku i wyślizgnie się ze sprzętu spacerowego.

Wanda jest przekochana i pozytywnie nastawiona do ludzi i zwierząt. Poszukuje ciepłego i spokojnego domu. Jej nowy opiekun nie musi mieć ogromnego doświadczenia, wystarczy chęć do pracy, odrobina cierpliwości i zrozumienie w stosunku do Wandy, która w zamian też daje z siebie wszystko.

Kontakt do wolontariuszki: 517 519 123 (Klaudia)