Back to ADOPTOWANE

Tukan

TUKAN P 30/02/19
PRZYBLIŻONA DATA UR. 2012 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD LUTEGO 2019 r.

Kategoria:

Opis

Tukan to bardzo sympatyczny psiak posiadający tonę pozytywnej energii. Został znaleziony na jednej z krakowskich ulic i niestety nikt się po niego nie zgłosił. Tukan to bardzo pozytywny i aktywny pies potrzebujący sporej dawki ruchu. Uwielbia bieganie, wszystkie możliwe zabawy, rzucanie piłeczki lub frisbee. Świetnie sprawdziłby się jako partner w dogtrekkingu czy innych psich sportach. Tukan uwielbia szaleć na wybiegu, obwąchuje z zaciekawieniem każdy kąt i jest zainteresowany wszystkim, co go otacza. Równie mocno jednak kocha się przytulać lub być głaskanym przez człowieka.

Tukan uwielbia ludzi, jest bardzo przyjacielski, bardzo pozytywnie reaguje na wszystkie nowo poznane osób. Zalecamy, aby Tukan był psim jedynakiem, ponieważ średnio dogaduje się z innymi psami. Na spacerze nie stanowi to dużego problemu, jednak spuszczony na wybiegu z innym psiakiem robi się zazdrosny o uwagę człowieka.

Tukan trochę ciągnie przy chodzeniu na smyczy, ale odpowiednia dawka ruchu i systematyczne spacery, które zapewni mu nowy opiekun na pewno rozwiążą ten problem. Piesek jest bardzo inteligentny, a dzięki jego umiłowaniu do zabawek, można go jeszcze wielu rzeczy nauczyć. Przy pomocy takich „motywatorów” Tukan już po kilku próbach zaczął „łapać” komendę „siad”, więc na pewno przy odrobinie cierpliwości opiekuna psiak ma szansę opanować różne umiejętności.

Tukan to wspaniały pies, który ujmuje człowieka za serce. Liczymy na to, że szybko znajdzie aktywny, kochający dom i własnego człowieka, z którym będzie mógł wspólnie iść przez życie.

KONTAKT DO WOLONTARIUSZY: Zosia – 790 761 144, Kasia – 797 849 362