Back to ADOPTOWANE

Toy

TOY P 24/07/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2013
ROZMIAR: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: LIPIEC 2019

Kategoria:

Opis

Toy to długowłosy owczarek niemiecki. Ma około 6 lat, jest pogodny i miły dla ludzi, pomimo tragicznych okoliczności, w których trafił do schroniska. Był wtedy w bardzo złym stanie – ktoś go dotkliwie pobił, być może starając się go zabić. Pracownicy KTOZ-u otrzymali zgłoszenie od robotników remontujących jedną z dróg, że przybiegł do nich zakrwawiony pies. Jest pewne, że Toy nie był ofiarą wypadku samochodowego, jego rany pochodziły ewidentnie z celowych uderzeń twardym narzędziem. Miał otwarte złamanie nosa i przekrwione oko, które wypadło z oczodołu. Naokoło szyi miał związaną supłem smycz. Był również bardzo zaniedbany. Przeszedł w schronisku trudną operację, podczas której lekarze wstawili mu specjalną płytkę usztywniającą nos i pomagającą w zrośnięciu się kości, byli również zmuszeni amputować oko, bo obrażenia były zbyt poważne.

Toy nie jest na razie wylewny w stosunku do ludzi, nie przychodzi sam, żeby się przytulać. Czeka jednak z niecierpliwością na odwiedziny i na spacery. Na spacerach wszystko go interesuje, chce obwąchać każdy krzaczek. Jest dosyć ułożony, nie upiera się przy trasie spaceru, choć czasem lekko ciągnie smycz. Nie wskakuje przednimi łapami na osoby, które go odwiedzają ani te, które mija. Podczas spaceru czuje się rozdarty między przyjemnością, jaką jest maszerowanie i eksplorowanie terenu a chęcią powrotu do boksu, gdzie czuje się bezpieczny.

Toy z wielką cierpliwością znosi czesanie swojej długiej sierści, a nawet, wydaje się, sprawia mu to przyjemność. Nie wiadomo, jaki ma stosunek do kotów i do dzieci, ale póki co nie było osoby, której by się bał czy na którą źle by reagował. Jest bardzo zainteresowany innymi psami, w kierunku, których ciągnie na smyczy, choć więcej w reakcji tej kryje się ekscytacji niż agresji.

Toy to psiak, który powoli uczy się, że obecność człowieka wiąże sie z przyjemnościami. Pomóżmy mu szybko przekonać się, czym jest prawdziwy dom.

Kontakt do wolontariusza: 601976965