Tosiek

TOSIEK P 56/03/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2008
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD MARCA 2021

Kategoria:

Opis

Historia Tosia zaczyna się jak wiele innych – ulica, porzucony pies na dodatek mający problemy z poruszaniem się, w złym stanie ogólnym. Trafia do schroniska i nikt po niego się nie zgłasza, tak na starość ląduje w schronisku. Smutne, jednak mamy nadzieje że happy end nastąpi, ponieważ Tosiek posiada wiele zalet i piękne oczy.

Tosiu ma około 13 lat i dał się poznać w schronisku jako zrównoważony, miły psiak. Zawsze ze spokojem i radością wita wolontariuszy. Chętnie wychodzi na spokojny spacer pomimo problemów z tylnymi łapami i lekko niezbornego chodu . Lubi obwąchiwać dokładnie teren wokół , ładnie chodzi na smyczy. Na napotkane psy reaguje z zaciekawieniem, jednak nie wykazuje agresji, nie ciągnie w ich kierunku. Zachowuje czystość w boksie szpitalnym, w którym przebywa. Ze względu na wiek zapewne dużą część dnia Tosia stanowić będzie odpoczynek, dlatego nie jest to psiak absorbujący, szukający raczej spokoju i wyrozumiałości. Radość sprawia mu głaskanie dlatego często szczególnie w boksie kładzie pyszczek na kolanach domagając się pieszczot i drapanie za uszkiem. Lubi każdego napotkanego człowieka jednak w pierwszym kontakcie nie jest nachalny.

Cechy które idealnie opisują Tosia to uległość i spokój, widać że pogodził się z tym co go spotkało ale w jego oczach można zobaczyć nadzieje na to że znajdzie się dom, który pokaże mu co to bezpieczeństwo i miłość. Ze względu na problemy z tylnymi łapkami zalecany jest dom bez dużej ilości schodów, które Tosiu musiałby codziennie pokonywać a idealnym rozwiązaniem byłby dom z ogrodem. O szczegóły na temat stanu zdrowia należy pytać weterynarza w schronisku.

 

Kontakt do wolontariuszki: 537 720 931 (Natalia)