Opis
Historia Tony’ego jest wręcz niewiarygodna. To pies pierwotnie adoptowany z… Chin! Przez pewien czas mieszkał z nowym opiekunem w Portugalii, a następnie wspólnie przeprowadzili się do Polski. Niestety, to nie był koniec zmian w jego życiu – kiedy jego opiekunom urodziło się dziecko, Tony wypadł z ich łask. Tak młody, aktywny pies w typie ras pierwotnych nie zniósł tego dobrze, co ostatecznie poskutkowało jego oddaniem do schroniska.
W pierwszym kontakcie Tony jest nieśmiały, lekko wystraszony. Boi się człowieka, tak jakby nie spodziewał się po nim niczego dobrego. Jednak po kilku spotkaniach, wymianie smaczków i innych uprzejmości, Tony okazuje się radosnym, chętnym do głaskania i zabawy psem. Tony jest pełen energii, którą uwielbia wykorzystywać na bieganie, aporty, uczenie się nowych rzeczy i zwiedzanie świata (choć woli to robić na czterech łapach niż w samolocie ). Będzie doskonałym kompanem długich wędrówek, chętnie pospaceruje po górach, a nawet pobiega po lesie. Póki co nieco ciągnie na smyczy, ale przy regularnych spacerach i nauce szybko ogarnie luźną smycz.
Mimo wielu zalet, Tony nie jest psem dla każdego. To pies wymagający dużego nakładu czasu i pracy – doskonale sprawdzi się w psich sportach albo na treningach posłuszeństwa, z pewnością nie nadaje się natomiast do bycia pieskiem kanapowym, który nie będzie robił nic poza spacerami na siku. Będzie wówczas gromadził frustrację i może zacząć przejawiać zachowania agresywne. Powinien trafić do osoby doświadczonej. Ze względu na swoją historię nie nadaje się również do domu z małymi dziećmi, które mogą nie odczytywać jego komunikatów i nie szanować granic.
Stosunek Tony’ego do innych psów zależy w dużej mierze od zachowania drugiego psiaka. Bez problemu mija spokojne, niezainteresowane nim psy, ale nie pozostanie dłużny tym, które go obszczekują. Obecnie mieszka w boksie sam. Niewykluczone, że dogadałby się z innym psem, ale za mało go jeszcze znamy żeby ocenić to z całkowitą pewnością. Tony z największą przyjemnością wyprowadzi się ze schroniskowego boksu. Może to właśnie na Ciebie czeka?
Kontakt do wolontariusza: 510 890 127