Back to ADOPTOWANE

Tofik

P 111/12/18
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2013 r.
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: GRUDZIEŃ 2018 r.

Kategoria:

Opis

Świat Tofika załamał się w jednym momencie – jego właścicielka zmarła i został przyprowadzony do schroniska przez jej wnuków. Początkowo był przerażony nowym miejscem: tęsknił, chował się w kącie i odmawiał wychodzenia na spacery. Obecnie jest już dużo lepiej – wita się z opiekunami, zaczął machać ogonem, a wyjścia zaczęły być dla niego przyjemnością.

To malutki psiak o przeuroczych kudłatych uszach i cudownym charakterze. Tofik jest bardzo delikatny oraz wrażliwy – początkowo zachowuje dystans do nowo spotkanych ludzi. Im dłużej ich jednak poznaje, tym bardziej staje się otwarty. Chętnie podchodzi do opiekuna, pozwala się głaskać czy też z chęcią poczęstuje się smaczkiem. Lubi również eksplorować otoczenie, gdzie z zapałem wącha tereny, po których akurat spaceruje.

Nie ma w nim ani grama agresji. Jest najmniejszy spośród swoich kolegów z boksu, którzy nie zwracają na niego większej uwagi. Unika konfliktów i raczej nie zabiega o kontakt z innymi zwierzętami. W schronisku żyje w swoim świecie, choć zdecydowanie jest w nim miejsce dla człowieka. Tofik przychodzi na zawołanie, jest spokojny i bardzo ułożony. Nie sprawia absolutnie żadnych problemów. Jedyne, czego potrzebuje, to czas, aby nabrać zaufania do przyszłego właściciela. A gdy to się stanie, ten zyska wspaniałego przyjaciela na dobre i na złe.

Odnajdzie się praktycznie w każdym domu – nie potrzebuje dużo ruchu, z chęcią będzie wylegiwał się na wygodnej kanapie. Może zamieszkać w domu z dziećmi, z którymi na pewno się porozumie. Potrzebuje delikatnego, czułego właściciela, który pomoże mu na nowo cieszyć się życiem. Patrząc na jego melancholijne spojrzenie, trudno przejść obojętnie. Tofik zdecydowanie tęskni i nie nawykł do życia w schronisku. Nie pozwólmy, aby musiał się do niego przyzwyczaić.

Kontakt do wolontariusza: Daria 604 714 174