Back to SENIORZY

Tofik

TOFIK P 10/09/21
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2005
KASTRACJA: OCZEKUJE
ROZMIAR: ŚREDNI
W SCHRONISKU OD: WRZEŚNIA 2021

Kategorie: ,

Opis

Tofik został oddany do schroniska, ponieważ jego właścicielka nie była w stanie się nim dłużej zajmować. Nie wiemy, jakie było jego życie, ale do schroniska trafił zaniedbany. Obecnie ma piękne, miękkie futerko, które aż prosi się o głaskanie.

Psiak jest energicznym i wesołym seniorem. Trudno uwierzyć, że ma 16 lat! Kiedy wchodzimy do boksu, psiak skacze z radości! Głaskania i przytulania nigdy nie ma dość.

Uwielbia spacery, podczas których bardzo ładnie chodzi na smyczy. Zazwyczaj ignoruje mijane psiaki, zwracając uwagę tylko na ptaki, które próbuje gonić… Tofika bez problemu można zabrać nawet na 45-minutową wędrówkę. Jest wzorem aktywnego psiego seniora.

Psiak boks zamieszkuje ze spokojną seniorką, z którą dobrze się dogaduje. Jednak w porze karmienia pieski są rozdzielane, ponieważ Tofik nie lubi, gdy ktoś chce zjeść mu jego jedzonko. W związku z tym mógłby zamieszkać z innym psem po wcześniejszym zapoznaniu, ale trzeba pamiętać, że może bronić swoich zasobów.

Tofik jest bardzo przyjacielsko nastawiony do ludzi, jednak nie przepada za wizytami u weterynarza i tam potrafi pokazać charakterek. Tofik jest zainteresowany wszystkim, co go otacza i potrzebuje przyjaciela, z którym mógłby odkrywać świat.

Kontakt do wolontariusza: 503081921