Back to ŚREDNIE PSY

Tofik

TOFIK P 54/04/21
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2016
WIELKOŚĆ: ŚREDNI MNIEJSZY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU: OD KWIETNIA 2021

Kategoria:

Opis

Tofik to mały energiczny pies. Ten pięciolatek trafił do schroniska kilka miesięcy temu i odtąd rezyduje w jednym z boksów z innym psim kolegą. Chłopaki dobrze się dogadują, jednak Tofik ma problem z mijanymi na spacerach psami: regularnie je obszczekuje i wyrywa się w ich kierunku. Być może jest to spowodowane rozpierającą go energią, której nie jest w stanie spożytkować w schronisku. Gdy spaceruje sam lub z psim kolegą z boksu, zachowuje się bardzo dobrze. Nie ciągnie na smyczy ani nie jest zainteresowany odbieganiem od opiekuna.

Regularnie, gdy tylko mamy więcej czasu i jest cieplej, udajemy się z chłopakami do rzeczki, ponieważ Tofik bardzo polubił pływanie. Na spacerze jest również bardzo skupiony na człowieku, regularnie doprasza się o uwagę i smaczki. Na wybiegu ulubioną zabawą Tofika jest bieganie za piłką. Coraz lepiej wychodzi mu jej oddawanie, a w stopniu zaawansowanym opanował sztukę tulenia się do wolontariusza 😉

Tofik szuka aktywniejszego domu, który będzie w stanie zapewnić mu wystarczającą ilość ruchu. Po paru wspólnych spacerach zapoznawczych może trafić do domu z innym psem lub starszym dzieckiem.

Kontakt do wolontariusza: 533 19 10 11