Back to ADOPTOWANE

Tofik

TOFIK P 3/02/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2020
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD LUTEGO 2021

Kategoria:

Opis

Tofik to bardzo młody psiak, który został oddany do schroniska z powodu agresji. Choć przy pierwszym kontakcie faktycznie potrafił postraszyć zwłaszcza przez kraty boksu, to jego zachowanie wynikało jedynie z niepewności i strachu. Wystarczyło kilka smakołyków i Tofik zamiast groźnie szczekać zaczynał z ciekawością wąchać nieznajomego człowieka. Po upewnieniu się, że na pewno nic mu nie grozi, szybko przypominał sobie, że przecież jest bardzo wesołym psim dzieciakiem 😉 Wychowanie i socjalizacja Tofika zdecydowanie zostały przez poprzednich właścicieli zaniedbane, dlatego przyszłych opiekunów będzie czekało trochę pracy.

Tofik odkąd trafił do schroniska zrobił już spory postęp – przyjaźnie reaguje na poznawane nowe osoby, jest też pozytywnie nastawiony do psów, choć potrafi być trochę za bardzo nachalny. Uczy się chodzenia na luźnej smyczy, ale nadmiar energii, którego nie ma jak spożytkować w schroniskowym boksie utrudnia na spacerach opanowanie chęci biegu przed siebie jak najszybciej 😉 .

Mimo olbrzymiej ciekawości świata Tofik nie zapomina, że na drugim końcu smyczy jest człowiek i często ogłada się za siebie lub podchodzi do prowadzącej go osoby na chwilę pieszczot. Jest dość wylewnym i mało delikatnym psiakiem, co przy jego gabarytach bywa problematyczne, gdy „atakuje” miłością. Staramy się go powoli uczyć nieco spokojniejszego i delikatniejszego sposobu wyrażania swoich uczuć 😉 Tofikowi zdarza się też wciąż nieco podgryzać przy nadmiarze emocji. Trzeba więc pamiętać, by nie pozwalać mu na takie ich rozładowywanie.

To świetny pies potrzebujący przewodnika, który nauczy go pewnych zasad i poświęci odpowiednią ilość czasu, aby Tofik mógł w odpowiedni sposób wykorzystać ogrom swojej energii.

Kontakt do wolontariuszki: tel. 503 757 874