Back to DUŻE PSY

Timur

TIMUR P 113/01/24
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2018
WIELKOŚĆ: BARDZO DUŻY:)
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU: OD STYCZNIA 2024

Kategoria:

Opis

Timur to psiak w rozmiarze XXL, który ma serce szczeniaka. To trzyletni molos w typie owczarka środkowoazjatyckiego, który został oddany przez właścicieli, gdy miał nieco ponad dwa lata. Pomimo swoich rozmiarów, jest bardzo delikatny wobec ludzi, szybko akceptuje nowych wolontariuszy i nawiązuje z nimi więź.

Spacery z Timurem to przyjemność w pełnym wymiarze. Bardzo ładnie chodzi na smyczy i ignoruje mijane psy. Podczas spacerów wychodzi z niego wspomniany wcześniej szczeniak – uwielbia biegać i zaczepiać opiekuna do zabawy, ale robi to w bardzo taktowny sposób. Kiedy jednak się na coś uprze, negocjacje z nim są bardzo trudne i wszelkie próby siłowego rozwiązania problemów nie wchodzą w grę. Wtedy trzeba go zachęcić smakołykiem lub odwrócić jego uwagę.

Poza aktywnym spędzaniem czasu, Timur jest miłośnikiem wylegiwania się i odpoczywania obok człowieka. Często po spacerach potrzebuje położyć się obok nóg, patrzeć w dal i czuć bliskość z opiekunem. Potrzebuje więc spokojnego i konsekwentnego opiekuna, który będzie w stanie przepracować z nim momenty młodzieńczego buntu.

Kontakt do wolontariusza: 601 446 752 (Krzysztof); 517 484 281 (Kamil)