Back to MAŁE SUKI

Tercja

TERCJA P 44/08/21
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2014 r.
ROZMIAR: MAŁA
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD SIERPNIA 2021 r.

Kategoria:

Opis

Tercja to nieduża suczka o jamnikowatej budowie ciała, z jednym uszkiem w kropki jak u dalmatyńczyka oraz drugim całkiem czarnym – wygląda przeuroczo i taki też ma charakter. Jest psiakiem, który nie miał do tej pory zbyt wiele kontaktu z człowiekiem.

Do schroniska trafiło w sumie 7 takich psów – każdy inny z wyglądu, ale z zachowania wszystkie bardzo podobne: przestraszone, chowające się w kąt, zastygające na widok podchodzącego człowieka i zapierające się przy najmniejszym pociągnięciu smyczy. Jednak od początku widać było, że są to psiaki, które szybko zrobią postępy. Teraz wszystkie chętnie wychodzą na spacerki, nieśmiało machają ogonkami, gdy znajomi wolontariusze przychodzą do ich boksu.

Tercja wydaje się być najwrażliwszym psem z całej gromadki. Mimo że coraz bardziej się przekonuje do człowieka i wyjść na łąkę, to cały świat nadal ją przeraża. Jest niezwykle wyczulona na wszystkie dźwięki, nawet cmokanie do niej wywołuje u niej stres. Nowy opiekun musi mieć to na uwadze, zwłaszcza spacerując z Tercją po ruchliwych okolicach. Sunie należy zabezpieczyć szelkami antyucieczkowymi, obrożą i dwoma smyczami, aby nie wyrwała się w momencie, gdy coś ją przestraszy.

Jest to psiak wymagający wiele pracy i cierpliwości. 3 siostry Tercji znalazły już domy i radzą sobie bardzo dobrze i mamy nadzieję, że z Tercją będzie tak samo. Mogłaby zamieszkać z drugim, spokojnym psem. W boksie w chwilach strachu szuka wsparcia u pozostałych 2 sióstr i widać, że ich obecność wywołuje u niej poczucie bezpieczeństwa. Jednak Tercja potrafi też sama wyjść na spacer i dzielnie zwiedzać wciąż nowe dla niej okolice schroniska.

Sunia nigdy nie była wobec nas agresywna, nie pokazała ząbków, jest typem pieska wciskającego się w kąt i zamierającego w bezruchu i można wtedy jej spokojnie założyć obrożę. Tercja pozwala także brać się na ręce. Na głaskanie jest dla niej jeszcze za wcześnie, ale na to też przyjdzie czas 😉 Najszybciej będzie robiła postępy w domu, mając stały kontakt z człowiekiem.

Zachęcamy do adopcji naszej dzikuski! Pokazywanie psu świata i obserwowanie jak nasz czworonóg się otwiera i zmienia każdego dnia jest zarówno wyzwaniem jak i niesamowitą przygodą! Zapraszamy na spacery zapoznawcze z Tercją, możliwa jest też rozmowa ze schroniskowym behawiorystą w trakcie procesu adopcyjnego.

Kontakt do wolontariusza: 507 826 269