Back to ADOPTOWANE

Tedi

TEDI P 72/09/19
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2017
WIELKOŚĆ: ŚREDNI WIĘKSZY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: SIERPIEŃ 2019

Kategoria:

Opis

Tedi to około dwuletni piesek, który trafił do krakowskiego schroniska w sierpniu bieżącego roku do tzw. okna życia. Pracownikom udało się jedynie dowiedzieć, że piesek mieszkał w mieszkaniu, potrafi się w nim zachować i nigdy nie był agresywny wobec ludzi.

Tedi jest prawdziwym wulkanem energii. Po wejściu wolontariusza do boksu od razu przybiega się przywitać i pokazać, że jest gotowy na spacer. Niestety samo wyjście z boksu nie jest już takie przyjemne… Tedi skacze do innych psów wystawiających pyszczki ze swoich boksów (udało mu się nawet otworzyć boks innego psa), gryzie swoją smycz i bardzo ciągnie. Jednak już po wyjściu z budynku sytuacja znacznie się uspokaja. Na spacerze Tedi nadal dosyć mocno ciągnie za smycz, ale nigdy jej nie gryzie. Zwraca uwagę na inne psy i do nich ciągnie, ale nie zdarza mu się na nie szczekać czy warczeć.

Jak już pisałam, Tedi ma wielkie zasoby energii, dlatego potrzebne mu są długie spacery lub przestrzeń, gdzie byłby w stanie swobodnie pobiegać i np. aportować piłkę, co zresztą bardzo ładnie umie robić. Psiak lubi kontakt z człowiekiem i nie jest w stosunku do niego agresywny, ale przed Tedim na pewno jeszcze wiele nauki.

Obecnie Tedi zamieszkuje boks z odrobinę od siebie mniejszym psem i dobrze się dogadują. Na wybiegu zazwyczaj każdy z nich zajmuje się swoimi sprawami i starają się nie wchodzić sobie w drogę. Po wcześniejszym zapoznaniu istnieje szansa, że Tedi mógłby zamieszkać z innym psem (najlepiej tak samo żywiołowym jak on sam).

Tego psiaka polecamy osobom prowadzącym aktywny tryb życia, które będą w stanie zapewnić mu codzienne długie spacery. Idealnie byłoby gdyby Tedi trafił do osoby, która ma już doświadczenie z psami i będzie w stanie dobrze go wychować. Nie pozwólmy, żeby ten młody i żywy psiak długo męczył się zamknięty w schroniskowym boksie!

Kontakt do wolontariusza: Wiktoria 733 013 397, Justyna 605 988 388