Back to ADOPTOWANE

Tayson

TAYSON P 67/12/20
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2018
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU: OD GRUDNIA 2020

Kategoria:

Opis

Tayson jest 3-letnim młodzieńcem odznaczającym się wszystkimi zaletami i wadami charakterystycznymi dla tego wieku. Tryska energią i radością, na spacerach wesoło bryka, obgadując napotkanych kolegów i nieznajomych. Przy pierwszym spotkaniu w schronisku długo nas obszczekiwał, jednocześnie machając sztubacko ogonem i trącając noskiem, co było wyrazem niepewności, a zarazem szczęścia, że ktoś wreszcie nim się zainteresował. Zaznawszy przyjemności spacerów, dziś nie może już doczekać się wyjścia, próbując na wszystkie sposoby zwrócić na siebie uwagę.

Po paru minutach wędrówki z człowiekiem początkowa ekscytacja mija i odtąd Tayson zachowuje się o wiele spokojniej, choć wciąż jest skory do zabaw. Z radością biega i skacze, ale potrafi również wyciszyć się – usiąść i podać łapkę. Widać po nim, że ma ogromny głód wiedzy kynologicznej i z przyjemnością rozpocząłby studia na Wydziale Psiego Posłuszeństwa.

Energia, która go rozpiera, nie pozwala mu jeszcze spokojnie przywitać się z czworonożnymi kolegami, ale w jego ciągnięciu na smyczy czy szczekaniu nie ma krztyny agresji. To zwykła ekscytacja i radość wynudzonego i sfrustrowanego siedzeniem w zamknięciu młodzieńca, którego serce rwie się do galopu. Zarazem jest to psiak bardzo przyjaźnie nastawiony do ludzi (również dzieci), którzy mogą przy nim czuć się w pełni zrelaksowani, ofiarując mu w zamian poczucie bezpieczeństwa.

Tayson został znaleziony w grudniu 2020 roku niemal dokładnie 3 lata po tym, jak go adoptowano z naszego schroniska w wieku szczenięcym. Jak widać, nie trafił idealnie, skoro znów znalazł się pod naszą opieką. Mamy nadzieję, że jego druga szansa okaże się już strzałem w dziesiątkę!

Kontakt do wolontariuszy: 509279913 (Mariusz), 600880529 (Grzegorz), 605437786 (Arek)