Back to ADOPTOWANE

Tajga

TAJGA P 98/04/21
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2018/2019
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU: OD KWIECIEŃ 2021

Kategoria:

Opis

Tajga to młoda około 2 lub 3-letnia suczka w typie amstaffa. Została odebrana interwencyjnie byłym właścicielom, ponieważ mieszkała w skandalicznych warunkach i była mocno niedożywiona. Miesiąc temu została adoptowana. Myśleliśmy, że to koniec jej życiowych kłopotów, ale niestety ponownie trafiła do schroniska.

Sunia jest bardzo temperamentna i wesoła. W stosunku do ludzi jest typową przedstawicielką swej rasy – uwielbia zabawy i pieszczoty, chętnie towarzyszy swoim opiekunom w wypoczynku na tapczanie. Powodem jej zwrotu z adopcji było jej zachowanie na spacerach. Tajga nie toleruje innych psów, denerwuje ją ruch uliczny i samochody. Reaguje wtedy bardzo emocjonalnie i nieprzewidywalnie, próbuje się wyswobodzić z obroży. Niestety nowy opiekun nie potrafił zapanować nad jej emocjami na spacerach. Zalecany dla niej byłby dom z ogrodem, gdzie będzie odseparowana od bodźców wielkiego miasta i znajdzie miejsce na wyciszenie się. Potrzebuje też osoby znającej specyfikę rasy i doświadczonej w pracą z tak wymagającą indywidualistką.

Kiedy Tajga jest spokojna i wyluzowana można dostrzec tę lepszą jej stronę – kochaną, oddaną i wesołą sunię, która bardzo chętnie spędza czas ze swoim opiekunem na figlach i zabawach. Oczywiście alternatywą odseparowania jej od zgiełku jest konsekwentna praca z sunią pod okiem dobrego behawiorysty, ale z doświadczenia wiemy, że same dobre chęci nie wystarczają, czego dowodem była poprzednia adopcja, gdy nowy opiekun poddał się i zwrócił ją do schroniska.

Tajga jest bardzo proludzką psiną i nie zasługuje na dnie i noce spędzone samotnie w schronisku. Widać po niej, że każdy spędzony w separacji dzień odbija się mocno na jej psychice, ona przecież ma tyle do zaoferowania człowiekowi. Tajga akceptuje dzieci. Pozostawiona w domu zachowuje się bardzo dobrze: nie hałasuje, nie niszczy. Wolny czas spędza na zabawie swoimi zabawkami. Potrafi kilka komend i z chęcią popracuje z opiekunem nad nauką kolejnych.

Przed adopcją zapraszamy na spacery zapoznawcze oraz konsultacje z behawiorystą w schronisku.

Kontakt do wolontariusza: tel. 601 446 752 / 503 081 921