Back to ADOPTOWANE

Tajfun

TAJFUN P 12/10/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2015
ROZMIAR: DUŻY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: PAŹDZIERNIKA 2019

Kategoria:

Opis

Te dwa piękne duże psy trafiły niedawno do schroniska, ponieważ ich właścicielka nie mogła już się nimi opiekować. Psiaki są ze sobą bardzo zżyte i nie chcielibyśmy, aby trafiły do dwóch różnych domów…

Tajga to 1,5- roczna owczarka kaukazka, pełna energii dostojna sunia. Jest niezwykle łagodna i miała kontakt z dziećmi. Na spacerze, z uwagi na jej wagę, trudno ją utrzymać, ale tak naprawdę Tajga nie ciągnie – to jej masa sprawia, że trzymająca smycz osoba ma problem z jej prowadzeniem. Jej napór szczególnie jest odczuwalny, gdy jej psi przyjaciel Tajfun za bardzo się oddali. Na wybiegu Tajga oddaje się zabawie, którą uwielbia ponad wszystko. W stosunku do człowieka jest bardzo miła, potrafi wystawić brzuszek do głaskania.

Tajfun ma 4 lata i już drugi raz trafił do naszego schroniska. Jest bardzo kontaktowy, wpatrzony w człowieka i ma wszystkie pozytywne cechy, jakimi charakteryzują się labradory. Pochodzi z tego samego domu co Tajga, a więc również może zamieszkać z dziećmi. Ma łagodne usposobienie. Kocha swoją przyjaciółkę Tajgę i tak, jak ona, uwielbia się z nią bawić i przebywać blisko niej.

Najbardziej ucieszyłby ich wspólny dom z dużym ogrodem. Psiaki są ze sobą bardzo związane i nie odstępują się na krok. Na razie straciły swój dom, ale mają jeszcze siebie. Dla Tajgi spacer bez Tajfuna to żadna przyjemność. Suczka zapiera się, chce do niego wracać, a kiedy już ustąpi, interesuje się każdym napotkanym psem i szuka kontaktu. Psy razem są grzeczniejsze i łatwiej je ułożyć, ponieważ Tajga może uczyć się poprawnych zachowań od Tajfuna. Dzięki swojemu towarzystwu oboje są szczęśliwsi, ale też spokojniejsi i dużo prościej jest nad nimi zapanować. Osoba, która decydowałaby się na ich adopcję, musi zdawać sobie sprawę, że są to duże, masywne i silne psy. Należy w ich prowadzeniu mieć odpowiednie podejście, zdawać sobie sprawę z ich możliwości.

Czy znajdzie się osoba, która przygarnie te dwa olbrzymy i podoła ogromowi miłości, jaki te psy dla człowieka w sobie skrywają? Bardzo na to liczymy!

Kontakt z wolontariuszem: 609-443-221, 790-231-318, 530-189-280

Więcej o TAJDZE: http://www.adoptujpsiaka.pl/tajga