Tadek

TADEK P 30/08/20
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2008
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD SIERPNIA 2020

Kategoria:

Opis

Tadeusz to starszy psiak w typie sznaucera miniaturowego, który żyje w swoim psim świecie. Prawdopodobnie ani nie widzi, ani nie słyszy. Jednak daje sobie radę. Wierzymy w cuda, że znajdzie się ktoś, kto tak jak my zakocha się w Tadeuszu i nie będzie mu przeszkadzać, że psiak jest w podeszłym wieku, co wiąże się z niedomaganiami zdrowotnymi. Tadeusz jest bezradny i bez opieki ludzi nie poradziłby sobie. W schroniskowym szpitalu ma ciepły kąt, jedzenie i spacery, jednak bardzo potrzebuje domu i miłości. Szczególnie, że nie wiemy, ile czasu mu zostało.

Do schroniska trafił w opłakanym stanie. Był przeraźliwie wychudzony i przerażony. Obecnie trochę przytył, a także jego pieskie ciało pokryło się futerkiem. Tadeusz ma bardzo miękką sierść. Bez problemu daje się brać na ręce i wtedy człowiek czuje, jakby niósł puchatą chmurkę. Tadeusz nie lubi lub nie potrafi chodzić na smyczy. Jednak na wybiegu zamienia się w psią rakietę. Wystarczy, że jego łapki poczują trawę, a Tadeusz zaczyna energicznie maszerować, co sprawia mu ogromną radość. W związku z tym dla Tadeusza idealny byłby dom z ogrodem, w którym piesek mógłby sobie wędrować.

Psiak bez problemu dogaduje się z innymi kolegami. Obecnie boks dzieli z psią seniorką Turystką. Tadeusz potrzebuje odpowiedzialnego domu, jednak warto podkreślić, że nie potrzebuje on ciągłej atencji człowieka. Większość czasu przesypia. Mimo że żyje w swoim świecie, na pewno poczułby, że jest przez kogoś kochany. Potrzebuje opieki i troski. Jeżeli chodzi o stan zdrowia psiaka więcej informacji udzielą schroniskowi weterynarze.

Bardzo prosimy o dom dla tej cudownej istoty.

Kontakt do wolontariusza: 503 081 921  (Sonia)