Back to ŚREDNIE PSY

Szeldon

SZELDON P 69/02/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2011
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD LUTEGO 2021

Kategoria:

Opis

Nieduży Szeldon to przemiły, spokojny, nieco zagubiony psiaczek, który błąkał się po jednej krakowskich ulic. Jego przeszłość jest dla nas niewiadomą, ale ze skołtunionego, zaniedbanego futerka i tkwiących w nim źdźbeł słomy można wnioskować, że jego miejscem do spania nie była kanapa, ale prawdopodobnie buda, a jego opiekunowie mało się nim przejmowali (czego dowodem jest fakt, że nikt go nie szuka). Schroniskowi weterynarze oszacowali wiek Szeldona na około 10 lat, co oznacza, że jest panem w średnim wieku.

W schronisku Szeldon zamieszkał w boksie z charakternym psiakiem o wszystko mówiącym imieniu Diablo, z którym łączą go raczej neutralne stosunki. Diablo próbuje czasem rządzić w duecie, ale Szeldon schodzi mu z drogi i unika konfliktów. Spacery z nim również są samą przyjemnością – tempo jest niespieszne, a spotkania z innymi psami czy ludźmi zawsze odbywają się na koleżeńskiej stopie.

Wobec „swoich” ludzi Szeldon zachowuje się przyjaźnie, ale i nienachalnie. Widać, że pieszczoty i okazywane zainteresowanie sprawiają mu przyjemność, jednak nie zabiega o nie i doskonale potrafi się zająć sam sobą. Ot, taki typ doświadczonego życiem, psiego stoika.

Bardzo chcielibyśmy, aby druga połowa życia Szeldona była o wiele bardziej komfortowa niż pierwsza, a jego nowa rodzina wynagrodziła mu wszelkie niedostatki i zaniedbania, których doznał.

Telefon do wolontariusza: 605437786