Back to ŚREDNIE PSY

Szary

SZARY P 66/04/22
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2015
WIELKOŚĆ: ŚREDNI WIĘKSZY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: KWIECIEŃ 2022

Kategoria:

Opis

Szary to psiak, którego imię na pewno nie odzwierciedla jego usposobienia 🙂 To niezmiernie pozytywny, otwarty, pełen radości i optymizmu psiak. Uwielbia się przytulać, rozdawać buziaki, on po prostu kocha ludzi! Bardzo chętnie przyjmuje głaski po brzuszku 🙂

Przyjechał do nas z Ukrainy. Szary jest niepełnosprawny, ponieważ brakuje mu części przedniej łapki. Niestety nie wiemy, co wydarzyło się w przeszłości. Na spacerach jest energiczny, radzi sobie całkiem dobrze, chciałby biegać, bardzo cieszą go te krótkie chwile poza schroniskowym boksem. Widać również, że brakuje mu tej części łapki – porusza kikutem, ale ma problemy z utrzymaniem balansu szczególnie przy szybszych ruchach. Na pewno świetnie sprawdziłaby się tu fizjoterapia. Jednak naprzeciw tym trudnościom wyszli studenci z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH. Postanowili przygotować dla Szarego protezę stworzoną z druku D3, która pomoże mu w normalnym funkcjonowaniu.

Psiak dzieli boks z koleżanką Nutką, z którą dogaduje się bez problemu. Na spacerach potrafi naszczekać na „psiego przeciwnika”, gdy ten nie zachowuje się względem niego kulturalnie.

Bardzo prosimy o dom dla tego cudownego psiaka, aby mógł już do końca swoich dni cieszyć się obecnością, troską i miłością człowieka.

Kontakt do wolontariusza: 512 24 15 28