Back to ADOPTOWANE

Szakal

SZAKAL P 8/07/14
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2012 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI WIĘKSZY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD LIPCA 2014 r

Kategoria:

Opis

Szakal to młody piesek w typie sznaucera, który dotychczas nie miał szczęścia w życiu. Absolutnie nie zasłużył na los, który go spotkał. Jako szczeniak trafił do schroniska, szybko został adoptowany, ale niestety okazało się że przebywa w złych warunkach (na łańcuchu) więc interwencyjnie wrócił do schroniska. Niestety przeszłość nie pozostała bez wpływu na jego charakter. Szakal został drugi raz adoptowany i wrócił, gdyż w domu okazało się, że potrafi zareagować agresywnie np. przy misce (piesek nie lubi, gdy np. przeszkadza się mu przy jedzeniu, stąd odradzamy go do bardzo małych dzieciaków).

W Schronisku nie sprawia takich problemów – jest to pies, który wymaga konsekwentnego, ale jednocześnie spokojnego podejścia. Przyszły opiekun powinien umieć pokazać mu, jakie zachowania są akceptowane, a jakie niedopuszczalne. Dobrym rozwiązaniem będą kilkakrotne wizyty u Szakala w Schronisku przed adopcją.

Szakal to młody, wesoły pies, który ma dużo energii. Chętnie biega i bawi się, uwielbia głaskanie i cieszy się jak szczeniak na sam widok znajomych osób. Patrząc na niego zza krat, wydaje się hiperaktywny, jednak na spacerze zachowuje się zupełnie inaczej. Potrafi się skupić, wykonuje z radością komendy. Lubi po prostu poleżeć sobie przy opiekunie, wystawiając brzuszek do drapania. Wobec znanych mu osób jest bardzo łagodny i przekochany.

Szakal toleruje raczej inne pieski, ale może być zazdrosny, jeśli chodzi o uwagę i posiłki. Na smyczy chodzi ładnie – nie szarpie. Pozostał mu jednak „nawyk łańcuchowy” i bywa, że chwili nadmiernej ekscytacji zakręci się w koło. Łatwo jednak wtedy skupić jego uwagę na czymś innym – piłeczce, szarpaku, smaczku. Jest posłuszny i reaguje na swoje imię.  Przy zabiegach pielęgnacyjnych jest bardzo grzeczny – da sobie zrobić wszystko. Akceptuje kaganiec.

KONTAKT Z WOLONTARIUSZEM: 605 43 77 86