Back to DUŻE PSY

Syriusz

SYRIUSZ P 5/10/23
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2018
W SCHRONISKU OD: PAŹDZIERNIKA 2023

Kategoria:

Opis

Każdy, kto pozna Syriusza od razu się w nim zakochuje ❤️. Jest ufnym, wesołym i przyjacielskim psiakiem wpatrzonym w swojego opiekuna. Nasz przyjaciel niestety ma chore serduszko 💔. Najważniejsze w jego przypadku jest przyjmowanie leków 3 razy dziennie. Więcej o jego stanie zdrowia można dowiedzieć się u schroniskowych weterynarzy.

Nie wiemy, jakie życie miał Syriusz, ale na pewno nie należało do najłatwiejszych. Kiedy do nas trafił, był wychudzony i zaniedbany. Wyglądał na starszego psa, a to zaledwie 5-latek. Jednak po jego zachowaniu widać, że to młody pełen energii pies, który jest zainteresowany otaczającym go światem, a każdy spacer to dla niego wielka przygoda. Wchodząc do boksu, wita nas, skacząc radośnie i machając ogonkiem. Cieszy się z każdych odwiedzin i głaskania. Bez problemu daje sobie ubrać obrożę czy zimowe ubranko. Jest łagodny. Ładnie chodzi na smyczy. Czasem lubi sobie powęszyć i wtedy nie istnieje nic poza złapanym śladem.

Syriusz podczas spacerków bardzo ekscytuje się, widząc drugiego psiaka. Szczeka i ciągnie do niego. Jednak nie jest to z jego strony agresywne zachowanie, tylko bardzo chce przywitać się z napotkanym psim kolegą. Kiedy na spacerze spotkał sarenkę, nie był zainteresowany tą znajomością i nawet na nią nie zaszczekał.Syriusz potrafi wykonać komendę siad i daj łapę. Oczywiście za smaczka. Boks zamieszkuje z innym psiakiem. Dobrze się dogadują. Mógłby zamieszkać z drugim psem po wcześniejszym zapoznaniu. Przy jego spokojnym usposobieniu sprawdziłby się też jako pierwszy psiak lub psiak dla rodziny z dziećmi.

Mamy nadzieję, że pomimo choroby ktoś zobaczy w nim także wspaniałego psiaka i przyszłego przyjaciela na życie. Niestety z doświadczenia wiemy, że takie psy bardzo długo czekają na dom… Prosimy nie skreślajcie go od razu z powodu chorego serduszka. To właśnie takie psiaki jak Syriusz najbardziej potrzebują kochającego i odpowiedzialnego domu jak najszybciej.

Kontakt do wolontariuszki: 503 081 921 (Sonia)