Back to DUŻE PSY

Syberiusz

SYBERIUSZ P 204/04/22
PRZYBLIŻONA DATA UR. 2020
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD KWIETNIA 2022

Kategoria:

Opis

Syberiusz to młody pies w typie husky. Został znaleziony na terenie Krakowa i oddany do schroniska. Niestety nikt się po niego nie zgłosił. Nie znamy jego przeszłości. Wiemy natomiast, że jest to wesoły, energiczny psiak, który uwielbia długie spacery, bieganie oraz zabawy na wybiegu, takie jak rzucanie piłek czy przeciąganie szarpaka.

Gdy wolontariusz wchodzi do boksu Syberiusz z radością wita swojego opiekuna i oczekuje pieszczot oraz głaskania. Przy zakładaniu sprzętu spacerowego niecierpliwi się, ponieważ chce jak najszybciej wyjść na upragniony spacer. Zdarza mu się z ekscytacji skakać na opiekuna. Czasem ciągnie na smyczy, szczególnie na początku spaceru. Polecamy kilkumetrową linkę treningową, by dać psu więcej swobody do eksplorowania otoczenia. Taki spacer z Syberiuszem jest o wiele przyjemniejszy niż na krótkiej smyczy.

W stosunku do psów jest pozytywnie nastawiony. Niektóre psiaki ignoruje. Rzadko zdarza się, by naszczekał na psa, chyba że ten jako pierwszy go obszczeka. Boks zamieszkuje sam. Nie powinien mieć jednak problemu z zaakceptowaniem i zamieszkaniem z psem rezydentem. Oczywiście po wcześniejszym zapoznaniu, by sprawdzić, czy psiaki się dogadają.

Syberiusz nie wykazuje problemów behawioralnych. Jest łagodny, bardzo towarzyski i przyjaźnie nastawiony do ludzi. Podczas spacerów chętnie by się witał z każdą napotkaną osobą. Potrzebuje kontaktu i bliskości z człowiekiem. Nie przepada za samotnością, woli przebywać z opiekunem. Bardzo lubi głaskanie, drapanie i przytulanie, ale nie jest nachalny.

Szukamy dla Syberiusza aktywnego opiekuna, który zapewni mu odpowiednio dużą dawkę zarówno wysiłku fizycznego, jak i umysłowego, takiego jak np. różne zabawy węchowe, wspólne bieganie czy długie piesze wycieczki. Krótki spacerek to dla niego zdecydowanie za mało. Jednocześnie psiak potrzebuje domu, w którym opiekunowie okażą mu dużo czułości i miłości.

Serdecznie zapraszamy do poznania tego cudownego psa!

Kontakt do wolontariuszki: 739 563 382 (Gosia)