Back to ŚREDNIE SUKI

Suzi

SUZI P 63/07/21
DATA URODZENIA: 2013
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: LIPCA 2021

Kategoria:

Opis

Suzi to elegancka dama w średnim wieku. Ma około 8 lat, a do naszej sesji podeszła w stylu „pin-up girl”.

Suzi bardzo ładnie chodzi na smyczy, która prawie zawsze podczas spaceru jest luźna, a sunia drepta sobie przy nogach wolontariusza. Z pewnością ktoś ją tego uczył, bo ze zrozumieniem reaguje na sygnały wysyłane smyczą.

Do innych psów z założenia odnosi się ze spokojem. To w końcu elegancka dama. W tej chwili mieszka w boskie sama. Wydaje się jednak, że samotność jej nie służy. Przechodzące obok psy obszczekuje, ale zaraz potem patrzy się na przewodnika z pytaniem w oczach: „naszczekałam i co teraz?”. Warto od nowa przejść proces socjalizacji i poznawania nowych psich kolegów. Z pewnością tajniki psiego języka się jej przypomną. Kiedy czekaliśmy na naszą kolejkę do zdjęć, Suzi w spokoju korzystała z wrześniowego słońca, a tuziny psów szczerzących się do fotografa tuż obok nie robiły na niej wrażenia 🙂.

Dowiedzieliśmy się, że podobno panicznie boi się burzy. Niestety nie byliśmy w stanie tego zweryfikować samodzielnie, ale w ramach rzetelnego przekazywania informacji cytujemy wypowiedź świadka zachowania Suzi w trakcie burzy: „niestety burza budzi u niej paniczny strach. Nie wie, co ze sobą zrobić, więc sięga po najgorsze środki – agresję ze strachu. Gryzie to, co akurat jest w pobliżu i niestety zdarzyły się też ataki w kierunku człowieka”. Trudno nam określić rzeczywistą skale tego problemu, ale nowy opiekun Suzi powinien brać pod uwagę konieczność pracy z nią.

Zapraszamy na spacer zapoznawczy z naszą damą 🙂

Kontakt do wolontariusza: 784013800