Back to DUŻE PSY

Sopel

SOPEL P 98/12/22
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2014
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: GRUDNIA 2022

Kategoria:

Opis

Sopelek to dojrzały psiak w typie owczarka. Trafił do nas w grudniu 2022 roku, przywieziony przez osobę, która go znalazła. W związku z tym, nic nie wiemy o jego przeszłości.

W schronisku dał się poznać jako energiczny, towarzyski i ciekawy świata pies. Sopel lubi być w centrum uwagi opiekuna. Gdy kogoś pozna, jest miły i ufny. Jego serce łatwo skraść poprzez żołądek, gdyż psiak jest łasy na wszelkie smakołyki. Ochoczo współpracuje za ich sprawą.

Do psów niestety Sopel ma negatywne nastawienie. Jest typowym jedynakiem i choć staramy się go socjalizować, to czeka nas długa droga do sukcesu. Obszczekany czy sprowokowany przez innego psa, nie pozostaje dłużny i w amoku zdarza się czasem przekierować kłapnięcia na człowieka. Dlatego staramy się nie wywoływać u Sopla tego typu reakcji, a spacery w towarzystwie innych czworonogów odbywają się jak na razie w dużych odległościach. Odradzamy go do domu z małymi dziećmi.

Sopel jest energiczny. Lubi długo spacerować, chętnie eksploruje teren. Z początku spaceru ciągnie na smyczy, ponieważ w schronisku nie jesteśmy mu w stanie zapewnić wystarczająco dużo ruchu. Psiak ma spore pokłady energii i nim się uspokoi, potrzebuje się trochę wyszaleć.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze przed decyzją o adopcji.

Kontakt do wolontariuszki: 663 399 926 (Ania)