Back to DUŻE PSY

Sombor

SOMBOR P 126/02/23
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2012 r.
KASTRACJA: OCZEKUJE
ROZMIAR: DUŻA
W SCHRONISKU OD: LUTEGO 2022

Kategorie: ,

Opis

Sombor został oddany do Okna życia. Nie wiemy gdzie i jakie wiódł do tej pory życie, ale gdy trafił do schroniska był bardzo wychudzony i mocno wyłysiały.

Z czasem przytył, częściowo zarósł sierścią, a rany zagoiły się. Nie przypomina już tego wychudzonego psa, którym był. Nadal jest jeszcze w trakcie leczenia, gdyż stan jego skóry wciąż pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście wszystkie zabiegi pielęgnacyjne i weterynaryjne znosi bardzo dzielnie. Bez problemu pozwala się kąpać. Więcej informacji o stanie zdrowia można uzyskać u schroniskowych weterynarzy.

W boksie jest bardzo spokojny, większość czasu śpi lub leży na legowisku. Nie niszczy rzeczy. Od czasu do czasu sprawdza co się dzieje w otoczeniu, czy nie pojawia się ktoś kto zabierze go na spacer. Gdy wychodzi poza schroniskowy boks zapomina o swoich latach i zachowuje się jak młodzieniaszek. Jest bardzo pogodnym i wesołym psem, który bardzo cieszy się z każdego spaceru. Drepta wówczas w swoim bardzo dziarskim tempie, przerywanymi wesołymi podskokami. Chętnie też pobiegnie zachęcony przez wolontariusza. I jest chętny na każdą porcję głasków.

Pomimo swoich rozmiarów bardzo ładnie chodzi na smyczy i na niej nie ciągnie. Bywa czasami takim małym szantażystą, który szczekaniem próbuje coś wymusić. Zdarza mu się też odszczeknąć mijane na spacerach psy. Natomiast w boksie dobrze dogaduje się ze swoimi towarzyszami. Chyba że są bardzo nachalni lub wszczynają awantury, to nie pozostaje mu dłużny.

To uroczy, poczciwy seniorek, który przede wszystkim potrzebuje dużo miłości i troski, aby na swoją psią emeryturę mógł zaznać ciepła prawdziwego domu. Na chwilę obecną jest w dobrej formie, ale wybiegając w przyszłość, to preferowany dla niego jest dom z ogrodem lub mieszkanie na parterze lub z windą. Zapraszamy na spacer z Somborem. Dajmy mu szansę na domek, w którym będzie wiódł spokojne życie seniora.

Kontakt do wolontariuszki: 515464338