Back to ŚREDNIE SUKI

Sofija

SOFIJA P 73/03/23
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2021
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: MARZEC 2022

Kategoria:

Opis

Sofija to suczka, która trafiła do Krakowskiego Schroniska z Ukrainy w marcu br., mając zaledwie 10 miesięcy.

Pomimo swoich gabarytów jest suczką delikatną i lękliwą – boi się człowieka, ale nie jest agresywna. Powoli widać postępy w jej zachowaniu, ponieważ gdy wolontariusz wchodzi do boksu, najpierw ucieka, ale już po chwili ciekawość bierze górę i zbliża się z zainteresowaniem. Podczas zakładania szelek cała sztywnieje, ale jednocześnie spokojnie czeka, aż wolontariusz się z tym upora, a następnie chętnie idzie na spacer.

Na spacerach jest trochę zaniepokojona, stąd odbywa je zawsze w towarzystwie innego psa, gdyż wtedy czuje się bezpieczniej. Obawia się samochodów czy mijanych psiaków i wówczas chowa się za wolontariuszem. Sofija potrzebuje cierpliwego opiekuna, który da jej poczucie bezpieczeństwa, aby mogła się otworzyć i zaufać człowiekowi. Nowy opiekun powinien też liczyć się z tym, że będzie musiał pracować nad pozyskaniem jej zaufania, do czego potrzeba będzie dłuższego czasu oraz dużo cierpliwości.

Sunia na spacery musi wychodzić w specjalnych szelkach antyucieczkowych, bo gdy wpada w panikę, próbuje wyrwać się ze sprzętu spacerowego. Sofija mogłaby zamieszkać z drugim psem, bo wtedy czułaby się bezpieczniej i szybciej nabrałaby śmiałości. Psi towarzysz mógłby być dla niej wzorcem i pokazać jej, że człowiekowi można zaufać.

Szukamy dla suni wyjątkowego domu, który nie zrazi się początkowymi trudnościami, ale da Sofiji odpowiednio dużo czasu na spokojne poznanie nowych opiekunów.

Kontakt do wolontariusza608 217 403 (Magda)