Back to ŚREDNIE SUKI

Siemka

SIEMKA P 119/03/22
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2021
WIELKOŚĆ: ŚREDNI MNIEJSZY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD MARCA 2022

Kategoria:

Opis

Siemka to nieduza biała suczka z kilkoma czarnymi znaczeniami. Najbardziej charakterystyczna jest u niej plamka na nosie, pokrywająca górną wargę suczki i nadająca jej przez to niepowtarzalnego wyglądu. Do schroniska trafiła z Ukrainy.
Na początku panicznie się wszystkiego bała, nie znała smyczy i spacerów, a z boksu na wybieg musiała być wynoszona na rękach. Pomimo strachu nigdy nie wykazała wobec nikogo agresji. Przez kilka miesięcy pobytu w schronisku Siemka zrobiła duże postępy, ładnie już maszeruje na spacery, szczególnie jeśli towarzyszy jej pewna siebie koleżanka z boksu. Z tego względu mile widziana jest adopcja suczki do drugiego, zrównoważonego psa, od którego Siemka mogłaby się uczyć.

Ubieranie szelek i obroży nadal jest dla Siemki bardzo stresujące, jednak nie ucieka już w popłochu, tylko dzielnie znosi tę nieprzyjemną czynność. Coraz chętniej czeka w boksie na spacer, który sprawia jej coraz większą przyjemność. Nadal jednak jest bardzo lękliwą suczką, która jeszcze w pełni nie zaufała człowiekowi. Ważne jest odpowiednie zabezpieczenie psinki przed ucieczką.

Siemka potrzebuje cierpliwego i kochającego domu, który będzie nastawiony na pracę z psem i w którym sunia dostanie dużo czasu, aby móc w pełni się otworzyć.

Kontakt do wolontariusza: 507 826 269