Back to ADOPTOWANE

Selfik

SELFIK P 100/07/19
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2017 r.
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: NIE (OCZEKUJE)
W SCHRONISKU OD LIPCA 2019 r.

Kategoria:

Opis

Selfik to młody, dwuletni pies o pięknych złotych oczkach. Ma białą w brązowe i czarne łaty krótką sierść i sięga wzrostem mniej więcej do kolan. Jest wulkanem energii i ekscytacji, który trudno okiełznać. Cieszy się na widok człowieka, rozpiera go radość kiedy się wchodzi do niego do boksu i skacze po wolontariuszu. Przy zapinaniu smyczy bardzo się wierci i niecierpliwi. Jest pozytywnie nastawiony do człowieka, uwielbia przy nim być, jednak brakuje mu umiejętności opanowania emocji. Na spacerach ciągnie i wyrywa się do innych psów szczekając. Również na wybiegu, kiedy za płotem przechodzi inny psiak, podbiega i go obszczekuje. W boksie mieszkał z drugim, mniejszym od siebie psem i z nim się dogadał całkiem dobrze: nie było między nimi żadnych nieprzyjemnych konfliktów.

Podczas dnia otwartego Selfik spędził dużo czasu na polu, w dużym zagęszczeniu psów i ludzi, co na początku było dla osoby wyprowadzającej go sporym siłowym wyzwaniem, jednak gdy już się trochę zmęczył, zrobił się spokojny, wyciszył się i zajął pieszczotami. To pokazuje, że Selfikowi trzeba zapewnić dużo regularnego ruchu, a wtedy psiak staje się cudownym kompanem. W schronisku nie jesteśmy w stanie zapewnić mu odpowiedniej ilości spacerów, aby podczas każdego wyjścia nie rozpierała go tak ogromna ilość nagromadzonej energii. Psiak jest młody i potrzebuje opiekuna, który go wszystkiego nauczy. Praca z Selfikiem powinna być bardzo przyjemna, ponieważ ten psiak jest wpatrzony w człowieka. Bardzo lubi przy nim być i przyjmować wszystkie głaski i uściski. Zna już komendę „siad”.

Selfik został znaleziony, więc nie znamy jego przeszłości. Nie ma złych skojarzeń z człowiekiem, nie wykazuje cienia agresji do wolontariuszy. Potrzebuje domu i opiekunów, którzy zaspokoją jego potrzeby ruchu i kontaktu z ludźmi. Jest przyjacielski, pełen pozytywnej energii, nad którą trzeba umieć zapanować. Świetnie odnajdzie się w rodzinie, która prowadzi dość aktywny tryb życia, na pewno będzie idealnym towarzyszem na wycieczki i długie spacery. Jest cudownym psiakiem, któremu wystarczy poświęcić trochę czasu i nauczyć podstawowych zachowań, a okaże się wspaniałym przyjacielem na wiele lat.

Kontakt z wolontariuszem: 790-231-318, 530-189-280