Back to ADOPTOWANE

Sasanka

SASANKA P 112/03/22
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2021
WIELKOŚĆ: MAŁA
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD MARCA 2022

Kategoria:

Opis

Sasanka to roczna, mała suczka, która przyjechała do nas z Ukrainy. Jest bardzo delikatna i łagodna, jednak na razie ciężko powiedzieć cokolwiek więcej o jej osobowości ze względu na paraliżujący ją strach. W sytuacji stresowej (czyli obecnie właściwie każdej) kuli się w kącie i zamiera w bezruchu. Pozwala się ubrać w szelki, ale na spacer musi być wynoszona na rękach. Robimy postępy i Sasanka powoli zaczyna odbywać spacery na własnych łapkach, ale nadal czuje się bardzo niepewnie. Dlatego też przy adopcji zostanie z naszej strony wyposażona w specjalne szelki antyucieczkowe – Sasanka jest psem bardzo lękliwym, ze skłonnością do ucieczek i ze zwykłego sprzętu spacerowego byłaby w stanie się wyślizgnąć.

Ma dopiero rok i jest jeszcze właściwie psim dzieckiem, dlatego jej nowy opiekun będzie musiał pokazać jej, że świat nie jest wcale taki straszny. Na pewno będzie w stanie zbudować świetną więź ze swoim człowiekiem, pod warunkiem, że dostanie ku temu odpowiednie warunki. Potrzebuje cierpliwości, spokoju i zrozumienia. Kiedy bierzemy ją na ręce, wtula się mocno i widać, że znajduje w tym jakieś oparcie.

Mogłaby zamieszkać z drugim psem albo kotem, a nawet byłoby to w jej przypadku wskazane. Nie powinna dzielić domu z dziećmi – nie znosi hałasu i gwałtownych ruchów. Cały czas robi postępy, ale nie będzie to też przemiana „z dnia na dzień”. Chociaż jako piesek lękliwy Sasanka wymaga sporo pracy, największą nagrodą jest obserwowanie, jak powoli otwiera się i zdobywa pewność siebie.

Będzie cudownym, kochanym psem, jeśli tylko dostanie szanse na dobry dom.

Kontakt do wolontariuszki: 517 519 123 (Klaudia)