Back to DUŻE PSY

Rzepek

RZEPEK P 87/04/22
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2017
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: KWIECIEŃ 2022

Kategoria:

Opis

Rzepek to psiak, który został znaleziony na terenie Krakowa. W stosunku do człowieka jest miły, przyjacielsko nastawiony, choć z początku odrobinę zdystansowany. Uwielbia spacery, na smyczy chodzi bardzo ładnie, nie ciągnie, chyba że zobaczy jakiegoś psa – wtedy często wyrywa się i szczeka na niego namiętnie, chociaż trzeba zaznaczyć, że nauka spokojnego mijania kolegów idzie mu coraz lepiej! Lubi obwąchać teren, sprawdzić, kto był w danym miejscu przed nim, pozwiedzać okolice… Na pewno świetnie da sobie radę, poznając nowe rzeczy i będzie super zdolnym uczniem w rozpracowywaniu różnych psich ćwiczeń i zadań. Ambiwalentny stosunek do innych psów nie powstrzymuje Rzepcia od flirtu ze schroniskowymi koleżankami. Jest w ich towarzystwie bardzo kulturalny, istnieje więc szansa, że mógłby dzielić dom ze spokojną suczką. Za to zamieszkanie z mniejszymi zwierzętami skończyłoby się armagedonem.

Pomimo “haszczakowej” urody Rzepek nie jest typem wyczynowca. Źle znosi wysokie temperatury i odżywa w chłodniejszą pogodę, a wtedy chętniej pokonuje dłuższe dystanse. Jeśli więc szukasz psa, który przemierzał będzie u twego boku górskie szlaki – znajdziemy dla Ciebie odpowiedniego kandydata. Rzepcia za to proponujemy osobom, które marzą o psiaku w typie pierwotnym, ale niekoniecznie widzą siebie fruwających na drugim końcu smyczy. Po swoich przodkach Rzepek odziedziczył za to gęste futro, które wymaga od opiekuna regularnej pielęgnacji. Dobra wiadomość jest taka, że psiak znosi czesanie bardzo cierpliwie, choć niezbyt chętnie. Jestem jednak przekonana, że odpowiedni opiekun pokaże chłopakowi, że takie zabiegi mogą być przyjemnością.

Trzeba jeszcze nadmienić, że nasz Rzepulek może mieć już początki problemów z tylnymi łapami, które są charakterystyczne dla psów dużych ras – podczas spacerów można zaobserwować, że lewa łapa nieznacznie zostaje w tyle, a Rzepek niechętnie na niej staje np. podczas załatwiania swoich potrzeb. W związku z powyższym może mieć problem z korzystaniem ze schodów i potencjalni adoptujący powinni wziąć to pod uwagę tym bardziej, że jest to psiak ważący ponad 30 kg, nie ma więc możliwości, by gdziekolwiek wnosić go na rękach.

Jeżeli nie masz doświadczenie w opiece nad psami, a marzy ci się duży puchaty miś, to Rzepcio jest tym jedynym!

Kontakt do wolontariusza: 690 842 908; 512 24 15 28.