Back to ADOPTOWANE

Ryx

RYX P 56/05/21
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2013
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU: OD MAJA 2021

Kategoria:

Opis

Ryx to ok. 8-letni nieduży psiak. Trafił do schroniska razem z ok. 30 psiakami. Wcześniej mieszkały w niewielkim domku z właścicielką, która zapewniła im dużo miłości, ale nie była w stanie odpowiednio o nie zadbać.

Ryx jest bardzo przyjacielskim psiakiem, uwielbiającym głaskanie i kontakt z człowiekiem. W nowych sytuacjach może być trochę wycofany, ale nie reaguje ucieczką, a raczej chowaniem się na kolanach opiekuna. Jest łagodnie nastawiony zarówno do ludzi, dzieci, jak i innych zwierząt. Ładnie chodzi na smyczy i na niej nie ciągnie. Jest raczej spokojnym psiakiem, stąd nie wymaga nadzwyczajnej ilości ruchu, ale chętnie pobawi się z opiekunem czy innym zwierzakiem.

Nowy właściciel Ryxa musi wziąć pod uwagę, że trzeba będzie chwilkę popracować nad jego pewnością siebie i powoli oswajać go z nowymi sytuacjami. Jednak Ryx jest psiakiem bardzo skoncentrowanym na człowieku i szybko robi postępy. Możliwe, że w domu będzie trzeba od podstaw uczyć go czystości, bo w poprzednim domu nie był z tym zaznajomiony.

Kontakt do wolontariusza: 698665562