Back to MAŁE PSY

Roki

ROKI P 138/01/21
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2009
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD STYCZNIA 2021

Kategoria:

Opis

Roki przed przybyciem do schroniska nie miał chyba łatwego życia. W wieku 11 lat został zrzeczony przez poprzedniego ‘opiekuna’, a co za tym idzie pozbawiony domu do którego na pewno na swój psi sposób był przywiązany. Psiak do teraz ma na szyi wytarte futerko, możliwe, że jest to ślad od łańcucha lub innej uwięzi, na której był trzymany.

Pomimo tych doświadczeń Roki jest miłym i łagodnym psem i w schronisku nie sprawia żadnych problemów. W stosunku do nowo poznanych osób może być lekko wycofany i niepewny, ale dość szybko się otwiera. Bardzo cieszy się na widok znajomych wolontariuszy i chętnie wychodzi na spacer. Grzecznie chodzi na smyczy, nie ciągnie i raczej ignoruje mijane psy.

Boks zamieszkuje z bardzo energicznym i żywiołowym kolegą, z którym dobrze się dogaduje, choć jest jakby trochę w jego cieniu. Roki zdecydowanie zasługuje na uwagę. Jest niewymagającym, małym psiakiem, który nada się na pierwszego psa dla osoby niedoświadczonej.

Roki potrzebuje domu, w którym mógłby poczuć się kochany i bezpieczny. Schronisko nie jest dobrym miejscem dla nieśmiałych psiaków.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze z Rokim.

Kontakt do wolontariuszki:  503 056 023 (Anita), 785 027 026 (Nika)