Back to ADOPTOWANE

Rogalik

ROGALIK P 81/04/22
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 08.2021
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD KWIETNIA 2022

Kategoria:

Opis

Rogalik jest uroczym, niewielkim kundelkiem, o fantazyjnie zakręconym ogonku. Został znaleziony w jednym z parków w Krakowie i chwilowo zabezpieczony przez osobę, która go znalazła. Niestety po tygodniu poszukiwań nie odnaleziono właściciela i psiak trafił do schroniska.

Był wówczas 8-miesięcznym psiakiem, który dość szybko odnalazł się w schroniskowej rzeczywistości. Już od samego początku nie sprawiał żadnych problemów i zaprezentował się jako sympatyczny, lubiący głaskanie psiak. Jest radosny, ciekawy otaczającego go świata, ale przede wszystkim skupia się na człowieku i zabiega o kontakt z opiekunem. Jest bardzo pojętny i skory do nauki. Na każdym spacerze psiak pokazuje, jak bardzo tęskni i jak bardzo cieszy się z czasu spędzonego z człowiekiem. Jak przystało na „psiego podrostka” uwielbia się bawić. Na pewno będzie wymagał jeszcze wychowania, ale to bardzo inteligenty psiak, któremu dużą frajdę sprawia wspólna praca z opiekunem. Wszystkie osoby wita bardzo entuzjastycznie i na ich widok radośnie podskakuje. Wchodząc do boksu, trudno nad nim zapanować, bo tak bardzo żywiołowo reaguje, że nadeszła pora upragnionego spaceru. Nie ma się co dziwić, bo dla takiego młodego, żywiołowego psiaka, który większość czasu spędza w boksie, krótkie spaceru, które możemy mu zapewnić, nie pozwalają spożytkować jego pokładów energii. Dość mocno ciągnie na smyczy i nad tym należałoby popracować. Bez problemu daje założyć sobie sprzęt spacerowy.

Na mijane psy Rogalik reaguje różnie, przeważnie mija je spokojnie, a czasami potrafi jakiegoś obszczekać. Na spacerach zajmuje się obwąchiwaniem terenu, ale również nieustanie szuka kontaktu z człowiekiem. Najbardziej jest szczęśliwy, kiedy jest blisko wolontariusza, który go głaszcze i przytula. Błyskawicznie opanował komendę siad czy podaj łapkę.

Schroniskowy boks dzielił z różnymi psami o różnym temperamencie. Bardzo lubi z nim wychodzić na spacery, urządzać wspólne gonitwy i zabawy na wybiegu. Możliwa jest adopcja Rogalika do domu z innym psim rezydentem, oczywiście po wcześniejszym zapoznaniu. Jednak warto, by jego psi towarzysz miał podobny, żywiołowy temperament. Raczej nie zalecamy Rogalika do domu, w którym rezyduje psi senior. Psiak nadaje się do domu z dziećmi, miał z nimi kontakt podczas spacerów.

Rogalik odnajdzie się przy boku również aktywnych właścicieli. Jest małym czworonogiem, więc zarówno dom, jak i mieszkanie będą dla niego tak samo odpowiednie. Najważniejsi są ludzie, którzy go przygarną i będą zawsze przy nim, wybaczą ewentualne, małe „grzeszki” związane z jego jeszcze młodym wiekiem. Poświęcą mu czas na wychowanie i naukę.

Kontakt do wolontariuszki 515 464 338 (Anita)