Back to AKTYWNE

Rocky

ROCKY P 87/03/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2010 r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: MARCA 2021

Kategorie: ,

Opis

Rocky, czyli psiak złoto w typie alaskan malamuta. Ma w sobie mnóstwo szczenięcej energii i otwartości zarówno dla ludzi, jak i innych psów. Prawie nie ciągnie na smyczy, ekscytuje się jedynie tuż po wyjściu z boksu, ale dosyć szybko się uspokaja. Mijane psy wita po malamuciemu, czyli ni to szczeka, ni to śpiewa, ni to wyje. Jest ich bardzo ciekaw, lubi zaczepić, natomiast jeśli opiekun stwierdza, że nie będzie to odpowiedni kompan do towarzystwa, posłusznie za nim podąża, troszkę tylko pochlipując 😉

Rocky jest psiskiem bardzo wesołym. Początkowo swoją radość z moich wizyt manifestował obskakując mnie dookoła niczym koziołek, co kończyło się podartą koszulką i siniakami. W tej chwili zdaje sobie już sprawę, że im szybciej się uspokoi, tym szybciej wyjdziemy na spacer. Ze względu na te skoczność i brak wyczucia Rocky nie poleca się do domu z małymi dziećmi.

W trakcie zabawy oprócz wyczynowego uprawiania skoków i biegów Rocky ma też tendencję do podgryzania. Podczas czesania również potrafi złapać za rękę, ale bardzo łatwo można odwrócić jego uwagę jedzeniem. Tak, Rocky jest strasznym głodomorem!

Na spacerze nie ma czasu na głaskanie i mizianko, natomiast dla przysmaków zawsze znajdzie chwilę 😉 za to na wybiegu chętnie się przytula i daje drapać za uszkiem.

Pomimo młodzieńczego usposobienia Rocky pozostaje psiakiem starszym w wieku ok. 11 lat. Ma problem z lewą tylną łapą, co na pewno wymaga sprawdzenia u ortopedy. Z tego też powodu nie nada się jako towarzysz długich wypraw. Biorąc pod uwagę jego wiek, gabaryty oraz potencjalne problemy z łapami, szukamy dla niego miejsca albo w domu, albo w budynku z windą, żeby za kilka lat, kiedy zdrowie nie będzie mu już tak dopisywać, nie musiał martwić się wdrapywaniem po schodach. Myślę, że fantastycznie dogadałby się ze zrównoważonym psim rezydentem.

Kontakt do wolontariuszki: 690842908