Back to AKTYWNE

Riko

RIKO P 60/08/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2020
WIELKOŚĆ: ŚREDNI WIĘKSZY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD SIERPNIA 2021

Kategorie: ,

Opis

Riko to młody pies w typie amstafa. Został oddany z powodu agresji do psów. W schronisku dał się poznać jako bardzo proludzki psiak, chętnie i nawet natarczywie nalegający na wspólne zabawy. Uwielbia kontakt z człowiekiem, wspólne spacery i aportowanie piłek na wybiegu, gdzie puszczony wolno szaleje z zabawkami, bacznie się jednak rozglądając za opiekunem.

Riko jest bardzo wesołym psem i miło spędza się z nim czas. Bardzo lubi głaskanie i drapanie za uchem. Niezbyt dobrze znosi zabiegi pielęgnacyjne, w czasie których zniecierpliwiony lekko podgryza dokuczającą mu rękę. Wizyta u weterynarza też nie jest jego ulubionym zajęciem, potrafi w jej czasie wydawać odgłosy nie z tej ziemi. Jego agresja do innych psów, która według poprzednich właścicieli była powodem jego oddania, wydaje się być skierowana tylko do osobników, które ewidentnie dążą z nim do konfrontacji. Przechodząc koło psów, które są w stosunku do niego obojętne, nie wykazuje agresywnych zachowań. Przy odpowiedniej socjalizacji z innymi psami można będzie wypracować dużą poprawę jego zachowań. Można podejmować próby zaprzyjaźnienia go z potencjalnym rezydentem, najlepiej jakąś spokojną suczką. Na chwilę obecną Riko ma problem z akceptacją kotów.

Jest bardzo uczuciowym psem i świetnie poznaje osoby, które się nim zajmują oraz poświęcają mu swój czas na spacery i wspólne zabawy. Jego adopcja na pewno przyniesie nowemu opiekunowi wiele radości i satysfakcji, bo Riko to wspaniały kompan do wspólnego spędzania czasu.

Kontakt do wolontariusza: 601 446 752