Back to ADOPTOWANE

Remus

REMUS P 91/11/18
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2013 r.
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD LISTOPADA 2018 r.

Kategoria:

Opis

Remus został znaleziony na ulicy, stąd niewiele wiadomo o jego przeszłości. W schronisku dał się poznać jako pies, który zdecydowanie potrzebuje ludzkiej miłości. Jest tutaj zagubiony i przestraszony, inne psy mocno go stresują. Pomimo tego Remus wprost przepada za ludźmi i bardzo lubi głaskanie czy przytulanie. Podczas spaceru sam się o to dopomina i z radością podchodzi także do nowych osób. Jest wyjątkowo sympatyczny, jego ogon praktycznie bez przerwy jest w ruchu.
Choć na pierwszy rzut oka na takiego nie wygląda, jest psiakiem dość energicznym. Na wybiegu chętnie biega i podskakuje, więc przyszły właściciel będzie musiał zapewnić mu odpowiednią dawkę ruchu. Na uwadze trzeba mieć jednak, że jest to typowy psi jedynak. Zdecydowanie nadaje się na oczko w głowie właściciela i jest bardzo zazdrosny o uwagę opiekunów. Nie lubi, gdy inne psy również o nią zabiegają i bywa, że prowadzi to do konfliktów. Z tego powodu na spacerze zdarza się mu obszczekiwać mijane zwierzęta – z racji swoich niewielkich rozmiarów nie jest to szczególnie problematyczne, tym niemniej warto, aby przyszły właściciel miał chęć pracować nad tym nawykiem.
Przy bliższym spotkaniu okazuje się, że Remus to naprawdę kochany i grzeczny pies, który po prostu wymaga bliższego poznania. Warto przed adopcją kilka razy przejść się z nim na spacer, pogłaskać, dać się mu poznać. Jego przyszły właściciel powinien być osobą stanowczą, konsekwentną i spokojną, która pomogłaby wystraszonemu Remkowi nabrać pewności siebie, a także zwracałaby dużą uwagę na jego wychowanie, aby nie utrwalać w nim szkodliwych zachowań.
Remus nie nadaje się do domu z dziećmi z racji tego, że po prostu boi się nagłych reakcji i zbyt brutalnych pieszczot. Potrzebuje raczej doświadczonego właściciela, który miał już przedtem do czynienia z psami. Może mieszkać także w małym mieszkaniu, o ile zapewni się mu odpowiedni poziom ruchu – metraż nie stanowi dla niego problemu.
Temu, kto poświęci mu potrzebną uwagę, Remus odwdzięczy się wielką miłością i na pewno potraktuje nowych właścicieli jak największe szczęście w swoim życiu- warto dać mu szansę.

Kontakt do wolontariuszki: Daria 604 714 174