Back to ADOPTOWANE

Red

RED P 156/07/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2018
ROZMIAR: ŚREDNI WIĘKSZY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: LIPIEC 2019

Kategoria:

Opis

W lipcu do krakowskiego trafił piękny, młody pies w typie pitbull red nose. Red (bo takie imię otrzymał) został znaleziony na ternie Nowej Huty i niestety nikt go nie szukał. Znajomość z wolontariuszami zaczął nieco burzliwie, gdyż od razu pokazał, że ma pewne problemy behawioralne. Może właśnie dlatego ktoś postanowił się „pozbyć” Reda…? Na szczęście wolontariusze, którzy wzięli go pod opiekę, postawili na swoim i dzielnie pracują nad poprawą jego zachowań. Jednym z najważniejszych problemów jest nadmierna ekscytacja (szczególnie podczas zabierania go na spacer), nad którą Red nie potrafi zapanować.

Red lubi wyzwania, szuka dla siebie zajęcia, nie znosi bezczynności. Wymaga szkolenia, zadań, dużej dawki ruchu. Zaspokojenie tych potrzeb jest koniecznością, przed którą stanie przyszły właściciel. Dla psiaka szukamy opiekuna bardzo doświadczonego i konsekwentnego, najlepiej znającego rasę. Osoby, która poradzi sobie z jego energią i popracuje nad psem.

Red poza problemami behawioralnymi jest psem kontaktowym i lubiącym być w centrum zainteresowania. Chętnie przyjmuje każda porcję zabaw i miziania. Jest silnym psiakiem, więc na początku spaceru ciągnie jak czołg, ale później się uspokaja i grzeczniej idzie na smyczy. Mijane psy raczej ignoruje, ale jest za wcześnie, by próbować go bezpośrednio witać z psami.

Dla Reda szukamy domu bez małych dzieci i – potarzamy – z doświadczonymi opiekunami. Konieczne będzie kilka wizyt zapoznawczych, a także konsultacja behawioralna, którą zapewnia krakowskie schronisko.

Kontakt do wolontariusza: 534 003 992