Back to ADOPTOWANE

Raptus

RAPTUS P 120/07/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2015
ROZMIAR: DUŻY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: LIPIEC 2019

Kategoria:

Opis

Raptus jest bardzo energicznym psem w typie owczarka niemieckiego, który został znaleziony na ulicy. Wydaje się, że mógł być dotychczas izolowany i dopiero w schronisku poznał smak obcowania z człowiekiem oraz innymi psami.

Jego imię jest nieprzypadkowe, gdyż bardzo ekscytuje się każdą przechodzącą koło boksu osobą, a wchodząc do jego kojca, trzeba liczyć się z totalną egzaltacją i próbą natychmiastowego udania się na spacer. Po wyjściu zainteresowany jest tylko szybkim marszem, a uspokaja się dopiero po przejściu sporego dystansu.

Raptus wymaga poświęcania mu dużej uwagi i wykazania cierpliwości. Nie jest jednak psem agresywnym, co udowadnia, pozwalając na zabiegi pielęgnacyjne oraz medyczne. Osoba, która zdecyduje się na jego adopcję musi liczyć się z koniecznością opanowania jego wybuchowego charakteru. Niezbędne będzie zapewnienie mu codziennej sporej dawki ruchu. Nagrodą będzie możliwość życia z miłym i potulnym psiakiem, który bardzo lubi być głaskany i przytulany.

Adoptując Raptusa, macie szansę zyskać przyjaciela, który za uwagę i pracę mu poświęconą zrewanżuje Wam się całym serduchem!

Kontakt do wolontariusza: 601 446 752