Back to ŚREDNIE PSY

Rambo

RAMBO P 4/07/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2017
WIELKOŚĆ: ŚREDNI MNIEJSZY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: LIPCA 2021

Kategoria:

Opis

Gdy trafił do schroniska, świat się dla niego zawalił. Pogrążony w depresji przez blisko miesiąc nie pozwalał do siebie zbliżyć się nikomu, wciskając się w najdalszy kąt boksu i odstraszając ząbkami wszystkich, którzy próbowali złowić go na smycz. Nie reagował na smaczki ani szczebioty. Nie rozumiał, dlaczego po 4 latach życia w domu oddany został w obce miejsce, a „jego ludzie” nagle zniknęli. Nie wiedział, że „przeskrobał”, pozwalając sobie na ugryzienie swojej opiekunki, który nie chciała odtąd mieszkać z nim pod jednym dachem.

Ukryty pod czarną, długą sierścią, nieruchomo siedział i czekał. Aż wreszcie coś drgnęło – najpierw zaczął nieśmiało cieszyć się na widok jednego z pracowników, który przez wiele tygodni przechodząc obok jego klatki, zawsze coś do niego powiedział lub miło cmoknął. Pierwsze krótkie wyjście przełamało lody nieufności, a Rambo zrozumiał, że otoczony jest przez przyjaciół, którzy zapraszają go do zabawy i do wyjścia na spacer. Ich grono nie jest szerokie, ale osobom, które poznał, pozwala bez przeszkód na pieszczoty i zapięcie smyczy. Na ich widok dziś wesoło tańczy w boksie, popiskując z ekscytacji. Spacery z nim to czysta przyjemność przebywania w towarzystwie psiaka ciekawego świata, potrafiącego się bawić i chodzić na luźnej smyczy.

Rambo z pewnością wymaga doświadczonego opiekuna, który będzie potrafił uszanować granice jego prywatności. Zbyt szybki, zaskakujący dotyk lub niezrozumiała operacja może spotkać się z jego strony z gwałtownym protestem. Z tej przyczyny nie polecamy go do domu z małymi dziećmi. Świetnie natomiast dogaduje się z psami oraz.. kotami – widok przyjaźnie nastawionych, czworonożnych kolegów powoduje błyskawiczne rozmerdanie jego długowłosego ogona.

Osoby zainteresowane przygarnięciem Rambo pod swój dach powinny być gotowe na nieco dłuższy okres przygotowawczy w schronisku, w trakcie którego mieliby szansę dobrze go poznać i zdobyć jego zaufanie. Nasz Czarny Książę jest wrażliwcem, którego już raz spotkało życiowe rozczarowanie. Wyważone, nienachalne podejście, doświadczenie w opiece nad psami oraz dobra znajomość psiej psychiki dałyby dużą szansę powodzenia jego adopcji.

Kontakt do wolontariusza: 605437786