Back to ADOPTOWANE

Rambo

RAMBO P 124/12/18
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2017 r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: GRUDZIEŃ 2018 r.

Kategoria:

Opis

Rambo to młody pies w typie American Pit Bull Terrier. Początkowo pies przestraszony miejscem, do którego trafił, reagował na przechodzące osoby i psy powarkiwaniem. Dość szybko jednak, dzięki odwiedzinom i pracy wolontariuszek, zmienił się nie do poznania. Spokojny już teraz Rambo to pies łagodny, otwarty na człowieka, ponadto niezwykle karny i zachowujący czystość. Uwielbia spacery i zabawę. Jak każdy przedstawiciel jego rasy wyróżnia się bardzo dużą inteligencją. Rambo uwielbia zabawy wymagające od niego nie tylko wysiłku fizycznego, ale też wykonywania zadania. Zna i wykonuje podstawowe komendy.

Na inne psy reaguje bardzo spokojnie, jednak biorąc pod uwagę jego młody wiek, masę i siłę należy zwracać szczególną uwagę na interakcje z innymi zwierzętami. Bardzo lubi ludzi, domaga się głaskania, a kiedy na spacerze spotyka znajomą osobę, okazuje radość całym sobą. Na spacerach zachowuje się bardzo dobrze, choć na początku szarpie na smyczy, a ma dużo siły.

Na szczęście w poprzednim domu najprawdopodobniej nikt nie „tresował” go na postrach osiedla i nie utrwalił w nim niepożądanych zachowań. Rambo jest bardzo otwarty na naukę, stąd jego nowy opiekun musi mieć tego świadomość i szkolić z nim najbardziej pożądane cechy. Praca z Rambo wymagać będzie cierpliwości i łagodności, a przede wszystkim konsekwencji. Odwdzięczy się wtedy bezgraniczną miłością, posłuszeństwem i wspaniałą więzią z przewodnikiem na długie lata. Co ważne, Rambo powinien być socjalizowany, bardzo dobrze reaguje na nowe osoby.

Rambo jest psem zdrowym, jednak ze względu na specyfikę rasy powinien być odżywiany specjalistyczną karmą. W związku z obowiązującymi w schronisku przepisami Rambo jest przyzwyczajany do chodzenia w kagańcu, czemu poddaje się ze stoickim spokojem.

Telefon kontaktowy do wolontariusza: tel.: 667 002 998