Back to ADOPTOWANE

Pysio

PYSIO P 94/12/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA:
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA:
W SCHRONISKU OD GRUDNIA 2021

Kategoria:

Opis

Pysio został oddany do schroniska przez swoich właścicieli po kilku latach wspólnego życia. Powodem, dla którego pozbyli się psiaka, była agresja związana z obroną zasobów. Niestety właściciele nie potrafili przewidzieć sytuacji, które prowadziły do niepożądanych zachowań psiaka. Zgodzili się odebrać Pysia, jedynie pod warunkiem wyrwania mu kłów…, na co schronisko oczywiście nie wyraziło zgody.

W azylu Pysio jednak nie przejawia agresywnych zachowań. Jest miły i spokojny. W stosunku do wolontariuszy przyjaźnie nastawiony. Lubi być głaskany. Cieszy się na widok opiekuna. Grzecznie pozwala założyć sobie sprzęt spacerowy.

Pysio lubi długie spacery. Ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnąc na niej. Uwielbia węszenie. Podczas przechadzki często się zatrzymuje, gdy zainteresuje go jakiś nowy zapach. Musi wtedy wszystko dokładnie obwąchać. Mijane psy raczej ignoruje, nie szczeka ani nie wyrywa się w ich kierunku. Zna podstawowe komendy takie jak: „siad”, „podaj łapę”, które chętnie wykona za smaczka.

Boks zamieszkuje sam. Według właścicieli Pysio nie dogadywał się z ich suczką i kotem, w związku z tym lepiej, żeby był w domu psim jedynakiem. Jeśli miałby zamieszkać z innym psem przed adopcją należy zapoznać ze sobą psiaki w celu sprawdzenia, czy pieski się polubią i dogadają ze sobą.

Dla Pysia preferujemy spokojny dom raczej bez małych dzieci. Szukamy odpowiedzialnego opiekuna, który będzie gotowy na ewentualną pracę z psiakiem w razie wystąpienia wcześniej wspomnianych problemów. Przed adopcją możliwe jest odbycie konsultacji z naszym behawiorystą. Mamy nadzieję, że Pysio znajdzie bezpieczny i kochający dom, gdzie otrzyma bezwarunkową miłość od swojego człowieka.

Kontakt do wolontariusza: 724107714; 739563382