Back to ADOPTOWANE

Puszek

PUSZEK P 22/02/19
PRZYBLIŻONA DATA UR. 2014 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI WIĘKSZY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD LUTEGO 2019 r.

Kategoria:

Opis

Puszek to śliczny ok. 5-letni psiak. Został odebrany interwencyjnie przez inspektorów KTOZ z bardzo złych warunków (link do opisu interwencji: https://www.facebook.com/Krakowskie.Towarzystwo.Opieki.nad.Zwierzetami/posts/2610741782274638 ). Był przypięty łańcuchem do budy na opuszczonej posesji wraz z innymi zaniedbanymi zwierzętami. Jego sierść była w opłakanym stanie – zlepiona i brudna z pewnością bardzo Puszkowi przeszkadzała w funkcjonowaniu, powodując dodatkowe cierpienie.

Kiedy trafił do schroniska od razu został wykąpany i ostrzyżony. Obecnie trudno jest rozpoznać w nim tego samego, smutnego psiaka bez żadnej nadziei na lepszą przyszłość. Puszek na początku był bardzo niepewny i wycofany. Wydawało się, że boi się ludzi i nie jest pewny czego osoba, która do niego przychodzi chce. Nie wiedział także, co to smycz i spacer. Teraz Puszek. gdy widzi smycz, bardzo się cieszy i nie może doczekać się wędrówki. Na spacerze jeszcze trochę ciągnie, ale to tylko kwestia czasu, kiedy nauczy się odpowiednio na niej spacerować. Bardzo szybko robi postępy.

Puszek jest bardzo uległy w stosunku do człowieka. Często okazuje to, kładąc się na ziemi lub pokazując brzuszek do głaskania. W schronisku jego sposób postrzegania człowieka bardzo się zmienił. Zrozumiał, że tu nikt go nie skrzywdzi, a ludzie są jego przyjaciółmi. Puszek nigdy nie okazał agresji w stosunku do innych psów czy ludzi, jest bardzo łagodny. Stosunek do kotów nie jest znany. Puszek świetnie dogaduje się ze swoimi towarzyszami z boksu, stąd może zamieszkać z innymi psami. Obecnie pies przebywa w schroniskowym szpitalu, czekając między innymi na zabieg kastracji. Więcej informacji o stanie zdrowia Puszka dostępnych jest u schroniskowych weterynarzy.

Puszek to miły, łagodny psiak, który z utęsknieniem czeka na swój pierwszy kochający dom i rodzinę. Mamy nadzieję, że nie będzie musiał długo wypatrywać swojej szansy na lepsze życie.

Jeśli chciałbyś poznać Puszka skontaktuj się z wolontariuszką, która się Nim opiekuje. Nr tel. 503 081 921