Back to ŚREDNIE PSY

Pumba

PUMBA P 23/06/22
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2016
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: CZERWIEC 2022

Kategoria:

Opis

Pumba został znaleziony i przywieziony przez znajdującego w czerwonej obroży. Ma sporą nadwagę, nie da się ukryć – uwielbia smaczki i inne jedzenie, jednakże dla jego zdrowia zalecane jest oczywiście ograniczenie spożywanych pokarmów.

Pumbuś ma w sobie duże pokłady energii – na spacerze bardzo ciągnie, chciałby biegać i skorzystać z chwili wolności poza schroniskowym boksem jak najwięcej. W stosunku do innych spotkanych psów na spacerze nie jest miły, wyrywa się do nich i straszy szczekaniem. Gdy zobaczy natomiast kota, trzeba bardzo mocno trzymać smycz, gdyż poziom jego siły i ciągnięcia znacznie wzrasta. Pumba przejawia tendencję do obrony cennych dla niego zasobów, dlatego nie zalecamy dla niego domu z dziećmi.

Gdy przechodzi się obok jego boksu, nie sposób mu odmówić i nie wziąć na spacer, gdyż jego spojrzenie kruszy serce. Jest to mądry (ale także uparty i pewny siebie) psiak, komendę „siad” zna, z pewnością szybko nauczy się innych zasad psiego życia, które przyszły opiekun będzie musiał wprowadzić w wychowanie tego psiaka. Przed Pumbą wiele wyzwań, ale mamy nadzieję, że szybko znajdzie się ktoś, kto poświęci mu czas i uwagę, aby mógł cieszyć się prawdziwym życiem. Zapraszamy na spacery zapoznawcze.

Kontakt do wolontariuszek: Gosia 602421594, Ewa 512241528