Back to ŚREDNIE PSY

Promyk

PROMYK P 85/02/22
PRZYBLIŻONA DATA UR.:
ROZMIAR: ŚREDNI MNIEJSZY
STERYLIZACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD LUTEGO 2022

Kategoria:

Opis

Promyk to niespełna 3-letni słodki, przyjacielski psiak. W swoim krótkim życiu przeszedł już wiele: adopcję, potrącenie przez samochód i powrót do schroniska. Mimo trudnych przeżyć jest radosny i ufny. Kiedy wchodzimy do jego boksu, szaleje z radości. Widać, że lubi przebywać z człowiekiem i jest spragniony kontaktu.

Promyk jest świetnym psim kolegą z boksu dla nieśmiałego i wycofanego Kościuszki. Dzięki niemu psiak szybciej się oswaja i nabiera pewności siebie, obserwując Promyka. Może zamieszkać z innymi psiakiem po wcześniejszym zapoznaniu. Czasem bywa zazdrosny, kiedy za długo głaskamy jego kolegę, wtedy od razu podkłada swój łebek do głaskania. Promyk ładnie chodzi na smyczy, ale lepiej czuje się w szelkach. Obroża lekko go dusi i przez to kaszle. Dobrze się czuje na wybiegu. Obchodzi wtedy energicznie cały teren i jest ciekawy każdego zapachu czy znalezionej rzeczy.

Jego tylna łapka ucierpiała w wypadku. Przeszedł operację. Obecnie jest na dobrej drodze do wyzdrowienia. Podobno z łapką już jest wszystko w porządku, ale wciąż obawia się jej w pełni używać i lekko ją podnosi. Kiedy jest na wybiegu czy coś go zainteresuje, zapomina o tym, że łapka była uszkodzona i porusza się na wszystkich czterech. Jeżeli chodzi o szczegóły stanu zdrowia, najlepiej pytać o to schroniskowych weterynarzy.

Promyk to młody, pozytywny psiak, który jest spragniony zabawy i ciekawy świata. Mamy nadzieję, że jego obecny pobyt w schronisku będzie już tym ostatnim i znajdzie kochający domek na zawsze i opiekunów, z którymi będzie mógł odkrywać świat.

Kontakt do wolontariusza: 503 081 921 (Sonia)