Back to DUŻE PSY

Prezes

PREZES P 86/02/20
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2018
KASTRACJA: TAK
ROZMIAR: DUŻY
W SCHRONISKU OD LUTEGO 2020

Kategoria:

Opis

Prezes to kolejna ofiara przywiązania do człowieka, który oddał go, ponieważ psiak bronił posesji. Były właściciel był tak zaskoczony, iż psiak stróżuje, że postanowił się go pozbyć. Przyczyna kompromituje „opiekuna”, choć lepsze to niż podawanie wyimaginowanych powodów oczerniających psiaka. Z informacji, którą otrzymaliśmy, wynika, że Prezes wychował się w mieszkaniu i potrafi sam pozostawać w domu.

Początkowo psiak był nieufny wobec personelu schroniska, szybko jednak przekonał się, że wizyty wolontariuszy zapowiadają przyjemny spacer i rozproszenie boksowej nudy. Nie sprawdziły się zapowiedzi, że Prezes musi kogoś lepiej poznać, by go zaakceptować. Obecnie po krótkiej wymianie smaczków z nowym wolontariuszem bez problemu udaje się z nim na przechadzkę. Podczas spaceru oddaje się swojej największej pasji – węszeniu – przez co tempo marszu nie jest szczególnie szybkie, co Prezes rekompensuje sobie w chwilach, kiedy widzi innego psa. Wówczas ciągnie w jego kierunku, w czym jest więcej ekscytacji i ciekawości niż agresji. Psiak jest jednak silny i dość duży, przez co utrzymanie go w takich chwilach stanowi nie lada wyzwanie.

Oprócz tego Prezes dał się poznać jako przemiły i skory do przytulanek psiak. Jest 4-letnią żywiołową istotą, stąd pobyt w boksie to dla niego prawdziwe katusze. Nie znosi zresztą do niego wracać, więc czasem trzeba go tam zwabić podstępem 😉 Wydaje się, że Prezes to jeszcze duże dziecko, które przy swoim poprzednim właścicielu nie miało do końca okazji poznać świata, stąd pewne braki w jego socjalizacji z psami czy nieumiejętność chodzenia na smyczy. Mamy nadzieję, że Prezes trafi do opiekuna, który pomoże mu uzupełnić te braki, bo ten wspaniały psiak zapowiada się fantastycznego przyjaciela. Oby ktoś w końcu mógł się o tym przekonać, bo niestety nasz wspaniały podopieczny całą swoją młodość spędził właściwie w schronisku :(!

Tak pisze o Prezesie jego ulubiony wolontariusz:

Wszechstronnie Użyteczny Pies PREZES poleca się do adopcji.
Jeśli masz siłę tura i serce gołębia, nieskończone pokłady cierpliwości,
miłości i tolerancji. Uwielbiasz długie spacery i – czasem – brutalne
psie zabawy – to wymarzony Pies dla Ciebie – jeśli Cię zaakceptuje.

Kontakt do wolontariusza: 602 819 072